| BabyLaviii a întrebat:

Salutkiss!
Ce faceti?happy
Am si eu o poveste. Daca aveti timp.ma puteti si pe mine asculta.Va rogstraight face!
Hai sa incep:
Saptamana trecuta am cunoscut unu baiat...Deci dragut...Si cum tot vb cu el.Lui o cam inceput sa-i placa de mine. Dar eu nu stiu sunt cam confuza in legatura cu el,straight face! Si toti prieteni lui ma intreaba daca vreau sa fiu ce el.Si eu nu stiu ce sa-i zic!
Bine intr-un fel nu vreau sa-l ranesc!

7 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Hei!
prin:,,Bine intr-un fel nu vreau sa'l ranesc!", ne spui ca nu iti place de el.
te duci langa el si ii spui:
-Eu am observat ca tie iti place de mine.dar eu nu prea am sentimente pentru tine.scuze dar, asa este.
normal ca va fi ranit.dar la un moment dat o sa ii treaca.stai linistita:*:*
Bafta!

| XxXxAlessiaXxX a răspuns:

Buna! poti sa ii spui ca el e un baiat dragut dar nu va potriviti ca daca vrea puteti ramane prieteni
sper ca te-am ajutat

| MG4Life a răspuns:

Daca nu-ti place de el zii ca este prea bun pentru tine, nu va potriviti si daca-ti place de el spune-i in fata, BAIETE, imi place de tine, adu' buchetu si invitatia la cinema rolling on the floor

| Senorita2000 a răspuns:

Pai intreaba-l pe el daca te place si apoi ii zici daca vrei sa fii cu el.Dar asta numai daca il placi.Si ca sa nu-l ranesti poti s i-o zici frumos si poate ca o sa inteleaga.

| Denisse66 a răspuns:

Dragostea e precum marile: ne-atrag acele valuri ce unduiesc inecul... Au trecut ani buni pentru a invata unele principii in viata si am indurat experiente dure mai mult pentru ca am vrut sa le indur, caci as fi reusit de asemenea sa le evit... Insa exista o varsta cand toti ne pirdem capul in iubire, indiferent daca cel pe care il iubim merita sau nu sau daca acel cineva te iubeste si tu nu ca in cazul tau. Mai este mult pana la sentimente si pana la anumite ''principi'''. Eu zic sa ramaneti amici si sa-i spui fara suparare! Funda?

| lovegirl15 a răspuns:

Trebuie sa fii sincera cu el. Spune-i daca nu iti place de el, nu-l lasa sa-si faca sperante. Daca ii permiti sa-si faca iluzii, chiar il vei rani.Gandeste-te bine daca iti place de el,acorda-tio perioada de timp in care sa-l poti cunoaste mai bine,sa-ti dai seama ce simti dupa el. Abia dupa aia hotaraste daca vrei sa ramai sau nu cu el.
Eu zic ca cel mai bine e sa ii vorbesti din prima direct, sa-i spui ca esti confuza, ca nu stii ceea ce simti pentru el.Asa el nu isi va face sperante si daca intr-adevar te place, te va putea astepta pana iti clarifici gandurile.
Succes si sper ca te-am ajutat.

| Mariusis a răspuns:

Deci daca vrei sa ii zici nu ca in unele seriale Nu prea te plac dar sunt sigur ca intr-o zi vei gasi pe cineva care o placi si ea te va place dar potem ramane prieteni