| JustOneDay a întrebat:

Ce poți face pe o vreme ploioasă? Mă întristează și mă plictisesc teribil.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Poti sta pe laptop.Acolo poti face mai multe teste de personalitate, sau poti juca anumite jocuri.Iti poti face un ceai cald sau o cafea.Te poti uita la un film sau poti incepe un serial. Daca iti plac filmele de dragoste,iti sugerez filmul,,Love, Rosie'', daca iti plac serialele horror te poti uita la,, Supernatural''. Poti sa scrii intr-un jurnal ceva, ori poti citi o carte.Ar fi foarte bine sa faci si ceva constructibil:poti sa iti scrii un program pe zilele saptamanii, sa faci curat in camera cu muzica pornita pe o melodie mai vesela. Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când e vreme ploioasă, ascult post rock sau muzică ambientală să fiu sigur că sunt trist, și spăl varză pe facebook.

| DevilNight01 a răspuns:

Uita-te la filme (daca iti place alea horror e si mai bine pentru ca ploua...) daca ai mai mult de 18 bea cheama si prieteni... Ai ce face

| Cealapa a răspuns:

Citesti, asculti muzica, te uiti la seriale/filem

| Lary_Larisa_1999_Ag36 a răspuns:

Pe o vreme ploioasa ai putea sa stai pe telefon.Desigur daca te simti obosita ai putea sa dormi, sau sa-ti faci o limonada rece, te-ar ajuta foarte mult sa scapi de stres.

Daca te simti increzatoarea ai putea sa stai la vorba cu prietenele tale si sa va dati provocari.Sau sa le chemi (stiu ca poate nu vor accepta dar niciodata nu se stie) si atunci ati putea sa dati o petrecere intre voi.