| Dumitru_Seu_1995 a întrebat:

Ce pot face in tmpul meu liber idei, afara nu pot iesi caci e foarte frig si nimieni nu vrea sa iasa, la calculator si televizor m-am plictisit sa stau, am citit toate cartile, iar prietenii nu doresc sa vine la mine in vizita... idei va rog.

6 răspunsuri:
| paulpaul25 a răspuns:

Sa mergi cu prietenii undeva, de exemplu la o cafea, la o bere seara, sau daca tot stai in casa uita-te la filme...

| Cameliapantiru a răspuns:

Salut! Nu pot sa cred ca ai citit toate cartile interesante din lume, poate ai citit doar cartile din biblioteca ta, dar asta nu inseamna ca nu mai ai ce citi. Idei, in afara de lectura, ar fi sa vizionezi filme/seriale, sa asculti muzica preferata sau sa-ti dezvolti un hobby. Ai putea practica un sport, urma cursuri de limbi straine, de pictura sau sa inveti sa canti la un instrument muzical, te-ai putea inscrie intr-o organizatie de voluntariat. De asemenea, o idee ar fi sa mergi la teatru, cinema, concerte, sunt multe lucruri interesante si utile de facut, totul este sa ai putina imaginatie.Numai bine!

| Public22 a răspuns:

Poti vorbi la telefon cu cineva

| TequilaG a răspuns:

Poti sa dansezi, sa canti, sa desenezi, sa asculti muzica, sa te uiti la un film, sa stai pe telefon sau chiar sa dormi. Sper ca ti-am fost de ajutat!

| dimdem a răspuns:

Poti incepe sa vezi un serial sau sa te uiti la filme. Ai putea incerca sa scrii; ia un pix si o foaie si incearca sa scrii tot ce iti trece prin cap, toate gandurile. Eventual vei ajunge sa scrii un sir de rationamente foarte frumos, si iti vei face si curat in ganduri in caz ca te streseaza ceva.

| xPoc a răspuns:

Pai nici eu nu prea ies afara ca e frig dar ca sa nu ma plictisesc ma joc counterstrike de cs nu ma plictisesc deoarece tot timpu il perfectionezhappycateodata mai fac video cu poze etchappyasta fac eu poti face si u la fel sa te joci jocul tau preferat sa faci videoclipuri sa te uiti pe yt la comedii etc. sper ca te-am ajutathappy