| Vdariusbubu a întrebat:

In timpul liber imi placea sa ma joc pe calculator. Insa acum parca m-am plictisit de jocuri pe calculator. As vrea sa incerc sa fac si altceva la calculator... ORICE! Spuneti-mi ce altceva as putea face la PC in afara de jocuri. Cele mai multe idei, nu conteaza ce fel de idei, primesc funda!happy

5 răspunsuri:
| geop a răspuns:

Mai lasă calculatorul. Se aproprie primăvara, o plimbare în parc sau pe la pădure e excelentă. Sport, alergare, citit cărţi sau chiar filme la DVD. Poţi începe să desenezi, din joacă şi câte şi mai câte.

| BiuL a răspuns:

Poti sa editezi poze, sa faci filmulete si sa le editezi, poti sa iti faci un blog, poti sa te joci ceva online nu numai offline, poate sa inveti programare sa faci programe sau html sa faci siteuri web, te poti uita la filme si seriale, poti asculta muzica, pot sta pe forumuri si chaturi, mess, facebook, te poti inregistra cu web cam-ul, poti downloada diverse programe sa te joci cu el de exemplu de arhitectura si amenajari interioare, poti face teste psihologice, iti poti citi horoscopul, poti invata chestii noi din tutoriale.

| DDCC a răspuns:

Bună!
Uită-te la filmele care-ți plac, ascultă muzică pe YouTube, uită-te la vreun tutorial pe net despre ce program vrei, încearcă un limbaj de programare ca să-ți ocupe timpul, citește bancuri de pe net http://fun.regielive.ro/, răspunde pe aici pe site la întrebări, creează niște desene în Power Point sau Photoshop (învață să lucrezi în acesta), fă un film bazat pe capturi de ecran cu Free Screen Recorderm, creează muzică folosind programul Ujam, http://allmyapps.com/apps/ujam, uită-te la tv online pe www.cool-tv.net (pe Internet Explorer însă ai nevoie de sopcast și vlc-lan ca să-ți meargă) sau folosind programul Tv Wave.
Astea la PC.
Când te saturi de el, ieși pe afară cu prietenii la un suc, mai vorbiți de una și de alta. Timpul altfel trece când îți găsești o ocupație, nu contează ce anume.
La capitolul seriale te poți uita la trăsniții, la Vacanța Mare, găsește totul pe net numai voință să cauți să ai.
Sigur găsești tu ceva!
Numai bine!

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Fa jocuri grele in power point

Răspuns utilizator avertizat