| Shooter a întrebat:

Ce program as putea folosi la editare de videoclipuri ca sa nu se piarda din calitate? Am pus 3 videoclipuri 720p, format mp4 si am vrut sa le scot in alt format gen avi, wmw la 720p..Videoclipul este de 720, dar calitatea este de 360.In concluzie vreau un program care sa nu piarda calitatea.Stiti vreunu bun?

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Any Video Converter -foarte bun!

| Shooter explică (pentru lpavel):

Nu am nevoie de program de convertit pentru ca am unul foarte bun. Eu vreau un program de editat video care dupa ce salvez filmul sa il si converteasca(in acelasi timp).

| SonicAndrei a răspuns:

Pinecle Studio 15
Sony Vegas Movie Studio

Sunt cele mai bune pe care la știu. Eu zic să folosești o versiune de la Sony căci e cel mai bun. Iată câteva programe de la Sony:
http://www.sonycreativesoftware.com/moviestudioves

Uită-te la fiecare și downloadează-l pe care vrei. Există la fiecare versiune trial, dar le poți căuta și gratis.

PS: Formatul AVI e foarte clar, dar ocupă mult. Cel puțin așa e la mine.

| Shooter explică (pentru SonicAndrei):

OK..mersi mult! Eu ma gandeam la Camtasia pentru ca am mai lucrat...dar o sa incerc si cu Sony vegas.