| RoxanaCher a întrebat:

Cine imi spune si mie ce inseamna lol? Am auzit mai multe pareri si nu stiu ce sa cred! Deci ce inseamnabig grin?

7 răspunsuri:
| DonAnonymius a răspuns:

Pai, in general, cand tastezi lol pe ymessenger arati ca persoana cu care vorbesti te-a amuzat foarte tare. Cred ca sunt 2 variante:
LOL=Laughing out laugh(razi de nu mai poti)
LOL=lot of laugh (mult ras)

| Tera a răspuns:

Lol e prescurtarea de la logic dar mai poate fi inteles si ca : sigur, binenteles.

| gabitza_6878 a răspuns:

Lough out loud -rad rau de tot ( de cele mai multe ori asta inseamna )
poate sa insemne si lots of love

| Myu a răspuns:

Laughing out loud

| Boniboon a răspuns:

Lol =prescurtare de la expresia engleză "laugh out loud", multe râsete, este un termen argotic folosit pe Internet pentru a exprima în scris hohotele de râs.

| Meh a răspuns:

Dap, se zice lol cand razi dar astazi este folosit si ca... looool, ce fata are ala...adica doamne ce fata ara ala, ceva de genul asta.Cu placere. xD

| PaulW a răspuns:

Lol iseamna Ras adica a radehappy pe semne de yahoo ii laughing sau rolling on the floor