| aLina_8828 a întrebat:

Salbig grin ^,^
ce inseamna "xoxo"?
mi-a zis o fata pe mess asa:
"xoxo :*"
dar nu stiu` ce inseamnabig grin:]]
>funda:big grin

Răspuns Câştigător
| Sabina_3006 a răspuns:

Hey! "XOXO" inseamna pupicuri si imbratisari big grin... ceva de genu big hug &:*. Sper sa iti fi fost de ajutor... oricum in dictionarul urban de pe net zice asa :Hugs and kisses
O=Hug
X=Kiss
If you look at each letter like it was representing two people from a bird's eye view, the "O" represents the arms of those persons hugging each other while the "X" is evocative of two people kissing each other.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un pupic. o îmbrățișare. un pupic. o îmbrățișare
Pa, pa.

| Emena a răspuns:

Hugs and kisses

| madalicious a răspuns:

XOXO- sarutari si imbratisari [hugs and kisses]

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

XOXO înseamnă pupici și îmbrățișări. Se folosește ca formulă de încheiere pe mess sau la sfărșitul unui anunț. O zi bună!

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Sfârșitul*

| DeXxa a răspuns:

Sarutari si imbratisari. happy

| Oxanna a răspuns:

Pupici si imbratisari... ceva in genul: big hug :* doar cu literehappy oricum... fundiiii? te roooog?

XoXobig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pupici si imbratisari.