| anonim_4396 a întrebat:

E vara, e canicula, e vacanta pentru toti! happy Pentru unii pana prin 15 septembrie (elevi) iar pentru altii 1 octombrie (studenti). Voi ce faceti in vacanta, cum va treceti timpul? E o perioada si de relaxare, diverse activitati, dar si de plictiseala mortala, cand nu prea ai ce face, nu-i asa? Eu pana acum am fost o saptamana la Mare, in rest pe acasa in oras, foarte mult timp mi-l petrec stand la laptop sau TV. Incep sa realizez ca ce e prea mult nu-i sanatos, e o problema. Ce faceti altceva in afara de Internet sau jocuri?

O zi buna si Vacanta Placuta in continuare, azi-maine e 1 august...

4 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Ies cu bicicleta, așa in gașcă, mai mergem la un film (daca dau ceva fain), fac voluntariat la o casa de copii, iar la mine e o tradiție sa merg la munte. In fiecare an merg in diverse stațiuni. Iar așa ca hobby, citesc mai multe cărți (acțiune, drama, mister, thriller, SF, romane polițiste, de dragoste, câteodată chiar si romane filosofice, etc.) Dar din lipsa de ocupație m-am gândit sa merg si pe la țară.
In alta ordine de idei, vacanta trece repede, iar eu am o grămadă de teme crying but who cares?
In orice caz, vacanta plăcută si tie!
PS: Daca nu ști ce sa mai faci si te plictisești, ai putea începe un sport sau pur si simplu ceva ce te-ar putea ajuta mai încolo (Ex: teste ECDL, voluntariat sau chiar sa citești ceva din lecturile obligatorii pentru BAC). happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Jogging, inot, arte martiale, bodybuilding, bicicleta

| Biu009 a răspuns:

Eu fac scoala de soferi, in rest ies prin oras, merg la sala, ma uit la seriale si probabil o sa merg vreo 2 saptamani la munte laughing

| rrunners30 a răspuns:

Poti iesi in parc,cu rolele, cu bicicleta, poti iesi la alergat, poti citi