| Root4004 a întrebat:

Este bun programul Yahoo! Site Builder de facut siteuri?
Sau ce alt program imi recomandati?

6 răspunsuri:
| κλάους a răspuns:

Http://ucoz.com

Nu am incercat Yahoo! Site Builder, dar tot iti recomand uCoz. Poate cel mai bun site builder free de pe internet.

| Root4004 explică (pentru κλάους):

Eu vreau cu domeniul meu adica nu www.siteaici.ucoz.com ci www.sitemeu.com sti? Dar sa fie gratis :o3

| κλάους a răspuns (pentru Root4004):

Ceea ce vrei tu nu se poate gratis o.O Un domeniu costa (.com este in jur de 9 euro + host). Deci, daca nu ai cev bani in buzunar, nu poti face www.sitetau.com.

| Root4004 explică (pentru κλάους):

Pai poti doar cu un program ca Yahoo! Site Builder sau WYSIWYG Web Builder 6. Cel putin al doilea. Cu ele faci site-ul se salveaza... E ca html doar ca cu el faci mai usor.

| κλάους a răspuns (pentru Root4004):

Deci, cred ca mai intai trebuie sa citestii mai multe despre site-uri, despre uploadarea lor pe internet si sa citesti despre diferenta dintr e"cod" si "site pe internet".

Stiu acele programae, la inceput am incercat sa fac si eu cu ele, doar ca nu mi-a placut si am inceput sa invat programare adevarata. Cu acele site-uri faci doar codul site-ului, designul, pui texte + imagini si creezi pagini, si doar atat. Acle programe nu-ti dau domeniu.com, nu-ti dau nici macar sitetau.subdomeniu.com.

Deci, acele programe sunt bune pentru cei care sunt la inceput de programare, dar acele programe nu au nici o legatura cu domeniul.com.

| Root4004 explică (pentru κλάους):

Pai si daca faci un site in html simplu cum il publici pe internet? E la fel ca cu programele ele fac html mai usor le salveaza in calculator ai apoi nu stiu ce sa fac cu ele adica sa-l public pe net