| AlexOnf a întrebat:

Salut, in timp ce cautam azi pe net modalitati de a scapa de cosuri am gasit urmatorul tratament (postat de kratos in octombrie 2009, sunt curios daca aceasta cura nu are cumva efecte adverse, astept raspunsuri cat se poate de sigure, nu postati in necunostinta de cauza big grin

"Cura cu drojdie de bere pentru acnee
Unul dintre cele mai eficiente tratamente pentru acnee este cura cu drojdie de bere proaspata. De ce aveti nevoie? Mergeti pana la cel mai apropiat supermarket si cumparati 24 de pachetele de drojdie de bere proaspata, avand grija inainte sa nu expire pana la sfarsitul lunii.

Se ia in fiecare zi un pachetel de drojdie de bere si se imparte in trei bucati egale. Se ia o bucata pe stomacul gol dimineata, apoi a doua bucata inainte de masa de pranz si apoi a treia bucata inainte de cina.

Se continua tratamentul vreme de 6 zile zile (de luni pana sambata, inclusiv), iar apoi duminica se face pauza. De luni se reincepe. Se tine cura timp de 4 saptamani – 6 zile pe saptamana. Se face apoi o luna pauza si se reia cura."

4 răspunsuri:
| AlexOnf explică:

Banuiesc ca-l gasesc cam prin orice farmacie, nu?

| catalin011 a răspuns:

Eu iti recomand un tratament foarte bun pentru cosuri:Zynerit! Drojdia de bere nu cred ca iti face bine pe stomacul gol! tratamentele astea nu prea dau rezultate

| AlexOnf explică (pentru catalin011):

Banuies ca-l gasesc cam prin orice farmacie, nu?

| catalin011 a răspuns (pentru AlexOnf):

Da