| Dyzziy a întrebat:

SAlut!
Ma contrazic cu un prieten ca poti tine sv deschis daca ai ip dinamic si el zice ca static, fiindca stati nu se schimba ip-ul si ramane acelasi ip pa sv.
Deci astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Rockefeller a răspuns:

Poti tine un server deschis pe ambele, nu conteaza.Dar trebuie sa tii minte ca daca vrei ca cineva sa se conecteze la server tau o prima tura poate, dar a doua data daca nu-ti stie noul IP nu se mai poate conecta si trebuie sa ii dai mereu ip-ul sa se poata conecta.De asta e recomandat IP static, si nu dinamic. Orice server/sit de pe pamantul asta foloseste IP STATIC, cu ip dinamic poti sa joci doar intre prieteni.

| Dyzziy explică (pentru Rockefeller):

Ma poti ajuta sa imi seschid un sv de cs?
Daca da da-mi add sedan.andrey.

2 răspunsuri:
| dragos2003 a răspuns:

Dynamic