| Shooter a întrebat:

Mi-am descarcat minecraft si dupa ce am intrat in el am vazut ca imi merge sacadat si nu stiu de ce...am windows 7 cu 2gb ram, 2 procesoare 1. 8Ghz si placa video 512.Nu cred ca ar fi problema la ce cere...imi merg alte jocuri cu o grafica muult mai buna si nu imi merge asta.thinking

4 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Incearca sa umbli la setari, le dai pe toate la minim debifezi fog, closer distance, low detail, o sa se vada cam aiurea...
Eu l-am instalat pe xp (aplicatia.jar si am observat ca merge mai greu decat.exe) Deci instaleaza.exe.
Se poate sa fie necesar doar schimbarea distantei. Pentru ca la inceput se misca ceva mai greu pana incarca harta...
happy Nu subestima jocul dupa grafica, harta jocului minecraft este de 3 ori mai mare decat a globului pamantesc, asa ca sunt o multime de date de incarcat si procesat...

| Bogdan4688 a răspuns:

Poate nu ai java potrivit pentru minecraft asa am patit si eu.

| flaviu1990 a răspuns:

Poate ca lasi yahoo mesenger deschis de aceea

| robertschiopescu a răspuns:

Instaleaza optifine mod (sa aiba versiunea minecraftului tau) si o sa-ti mearga mult mai bine