| SnicK a întrebat:

Salut, pe cand imi cumpar LGu Kp500 as vrea sa stiu ce pot face cu garantia pe telefon? Ce plusuri am cu garantia si minusuri.
Si eu nu sunt din Cluj, sunt de langa si vreau sa stiu daca trebuie sa ma duc cu telefonul la ei ca sa-l repare (in caz de ceva defect).
Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Garantia este un act prin care ei iti "promit" ca acel produs o sa functioneze fara probleme o anumita perioada de timp, in conditile impuse de ei. Adica sa nu desfaci telefonul, sa nu il alimentezi cu alt incarcator decat cel original, si mai o gramada de chestii. Este foarte probabil sa nu ai voie nici sa-l decodezi. Daca totusi tu ai respectat toate conditile impuse, si telefonul s-a stricat, ei ti-l repara, daca nu merge reparat il schimba, daca nu mai exista pe stoc, probabil iti dau banii inapoi. Cam asa e ordinea. Deduci de aici ca un mare plus, atata timp cat iti garanteaza ei, tu o sa te bucuri de acel telefon. Ca minus... daca nu esti foarte norocos si se strica, si nici nu merge reparat, ai ramas fara el