| RaR a întrebat:

Salut,stie cineva daca sunt legale pistoalele airsoft la oamenii sub 18 ani folosite pentru agrement? Daca da care sunt toate tipurile de bile si care sunt cele mai periculoase si cele mai slabe?

Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

Armele airsoft sunt legale de la 19 ani(cu permis de port-arma).

2 răspunsuri:
| robijam a răspuns:

Armele de airsoft sunt considerate jucarii in Romania dar poti folosi doar bile de plastic! Nu si de fier. Nu iti trebuie nici un permis de port arma, aici e plin de persoane dinacelea care sunt absente la intrebare. Eu sunt colectionar si am 14 ani.

| diannna38 a răspuns:

Tu te gandesti ca daca nu ai echipament ca pe trenul de joaca poti sa ranesti un om si sa faci puscarie iar armele airsoft sunt legale de la 19 ani nici chiar atac de la 20