| ShyBirds a întrebat:

Sunt curioasa sa stiu care e meme-ul vostru preferat sau daca va plac meme-urile? Meme-urile sunt acei stickmen ca de exemplu forever alone, me gusta.Al meu e the cereal guy.

9 răspunsuri:
| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Meme face-urile sunt foarte vechi pe internet, ele au apărut pentru prima dată pe un anumit site, numit 4chan. De acolo în timp au fost luate şi au apărut şi pe alte site-uri, s-au făcut rage comics ş.a.m.d. Dar site-ul original nu a fost vreodată creditat. Şi zic asta cu multă convingere pentru că tu sigur nu ştiai că ele au aparţinut cândva exclusiv acelui site, nu?
Asta e fost 1 la mână.
Doi la mână, userii site-ului care e cel mai cunoscut acum că are rage comics, şi anume 9gag continuă să facă asta, să fure efectiv material de pe alte site-uri (inculsiv 4chan) şi să-l posteze de parcă ei ar fi autorii, nemenţionând sursa! Asta mă deranjează, e furt şi încălcare a drepturilor de autor, dar nimeni nu se sesizează pentru că nimeni nu ştie, toţi sunt nişte ignoranţi.

Plus că acum, orice fraier ştie de ele şi şi-au pierdut amuzamentul de mult. (Zic asta pentru că eu ştiu de 9gag şi de meme face-uri de mai mult de 2 ani, dinainte să ştie lumea din România ce e 9gag şi ce-s meme face-urile...)

| ShyBirds explică (pentru SongsoftheSabbathSacrifice):

Multumesc! Chiar nu stiam! Dar eu tot iubesc meme-urile.Asa se intampla de fiecare data cu site-urile acestea.Toti fura unul de la altul.E peste tot si e...trist.

| iPetraAnime a răspuns:

Cred ca meme-ul meu fav este desk guy.
Oricum sunt multe tari. imi mai place si poker facelaughing

| ShyBirds explică (pentru iPetraAnime):

Sunt foarte multe! Multumesc!

| OneMoreGirl a răspuns:

Pffftttchh meme este preferatul meu. Ma caracterizeaza perfect uneori.

Dar imi mai plac si Smiling Crying Face si Long Neck Reaction Guy. laughing) Ador COMICS-urile...

| Anonymous1995 a răspuns:

Forevel alone! for everhee hee

| ShyBirds explică (pentru Anonymous1995):

Mersi pentru raspuns!

| Anonymous1995 a răspuns (pentru ShyBirds):

Si tipul asta cu cerealele e mondial rolling on the floor

Întrebări recente