| LiviuVladut a întrebat:

Tin minte un desen animat din copilarie(cred ca era japonez sau chinez)cu o fata simpla care se deghiza si scotea demonii din niste tablouri cu ajutorul unor ace(ceva asemanator ca sagetile de dartz)si apoi baiatul de care ii placea in scoala devine si el erou. Recunoaste cineva animeul? mersi anticipat

3 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Card Captor Sakura? ( Desi nu garantez, insa se potriveste putin cu descrierea ta ). A fost pe TVR2 prin anul 2004. Pe ce canal era anime-ul?

| LiviuVladut explică (pentru DayByDay):

Nu e asta. tot p tvr 2 era, sau tvr 1.si tot genul asta de desen e, dar fata asa dadea cu un ac in tablou si iesea de acolo o fantoma. mersi oricum

| DayByDay a răspuns (pentru LiviuVladut):

O sa mai caut, sunt si eu curioasa ce anime era happy