| InvincibleKillZ a întrebat:

Am o problema cu dezinstalarea unor programe: MPC Cleaner, MPC Dekstop si MPC AdCleaner. Nu stiu cum au aparut in PC, probabil cand am instalat alt program, insa nu le mai pot dezinstala. Am incercat cu Revo Uninstaller Pro, au disparut iar dupa ce am dat un restart la PC erau din nou acolo de parca nu s-ar fi intamplat nimic. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| TheNigga a răspuns:

Incearca trial-ul de la asta:

https://www.malwarebytes.com/mwb-download/

Am avut si eu probleme de genul si m-a ajutat destul.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/ Programs and Features (sau Add or remove Programs)/programul respectiv şi dai Uninstall(sau Remove).
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante".

| Iwao a răspuns:

Deschizi pc-ul in safe mode si folosesti revo uninstaler, procesele programelor sunt in uz sau deschide task manager si inchide procesele respective inainte de a le dezinstala.
Unlocker rezolva cel mai bine asta.
http://unlocker.ro.softonic.com/

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Iobit antivirus.

| ovidiu68 a răspuns:

Revo uninstaller si apoi Ccleaner. Restart.