| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Vreau sa invat sa innot. Mai precis vreau sa invat cum sa stau la suprafata fara sa ma deplasez deoarece de innotat dintr-o parte in alta stiu cat de cat dar nu pot sta la suprafata.Dau din maini si din picioare stau 5 secunde la suprafata dupa care ma duc la fund.As vrea sa stiu pasii ceva sfaturi cum sa ma misc etc. DAu Funda

3 răspunsuri:
| KM3 a răspuns:

Din cate vad, iuliacarina ti-a spus cum sa executi pasii pentru inot...dar ca sa inveti mai repede si mai usor(si mai sigur) te sfatuiesc pentru inceput sa inveti sa inoti in apa sarata deoarece apa saratate tine la suprafata si nu ai cum sa patesti ceva.totusi,atunci cand incerci sa inoti sa fie macar un adult langa tine pentru a preveni eventualele evenimente neplacute

| iuliacarina a răspuns:

Dai din maini ( in sus si in jos, cum stai tu in apa pe verticala) si din piciore (ca la procedeul craul).

| Best_Raresh_1996 a răspuns (pentru iuliacarina):

Da dar sa nu dai foarte repede din maini si picioare. am mai vazut care fac asa.