| florynboy23 a întrebat:

exista vreo hartie ceva pe care sa desenezi si dupa sa pui undeva foaia si sa ramana desenul imprimat acolo?

Răspuns Câştigător
| mimi2000mimi a răspuns:

Du-te si intreaba la librarie...sau daca nu, stiu eu ceva... daca iei o carte de joc din plastic, desenezi cu carioca pe ea si o pui cu desenul pe locul unde vrei sa ramana imprimat. dupa aia, poti sa iei de la o librarie o folie anume lipicioasa pe care daca o dezlipesti si o pui pe ceva ramane acolo si ii impermeabila si transparenta, astfel incat doar protejeaja suprafata pe care ii pusa

9 răspunsuri:
| ir3al a răspuns:

Se numeste hartie pentru imprimat parca.

| mimi2000mimi a răspuns (pentru ir3al):

Hartia de imprimat nu e din aia de xerox, simpla?

| ir3al a răspuns (pentru mimi2000mimi):

Nu, este speciala pentru imprimat

| mimi2000mimi a răspuns:

Pai...unde vrei sa fie desenul,pui pe deasupra hartia de indigo,pui o foaie obisnuita(de caiet,xerox,dar in orice caz, sa fie cat de cat subtire), desenezi ce desenezi(tinand foaia de desen, peste hartia de indigo, peste locul unde vrei sa fie desenul, fara sa misti nimic), dupa aia dai jos foaia pe care ai desenat si hartia de indigo si iti ramane (pe locul unde ai pus toate astea)desenul facut pe foaie.destul de explicit? bafta!

P.S.:mersi de funda!

| ChiyoTheo a răspuns:

Hartie de indigo ....cred ca la ceva de genul asta te-ai gandit thinking

| SmoKeM a răspuns:

Coala

| florynboy23 explică:

Da cu hartie indigo cum se face?

| FataDulce2000 a răspuns (pentru florynboy23):

Pui o cola normala, apoi pui foaia acea de indigo si pe deasupra indigoului adaugi desenul respectiv..cam asa cevathinking din cate tin eu mintehee hee :*

| FataDulce2000 a răspuns:

Indigo..este cea ce iti trebuie happy