| Ho1 a întrebat:

Am vazut ca unii oameni care se ocupa cu DIY posteaza diferite video pe youtube cum printeaza pe foaie speciala diferite desene de pe net, iar apoi pun foaia cu desenul in jos pe un tricou; dau cu fierul de calcat,apoi dezlipesc foaia si desenul ramane pe tricou.
Vreau sa stiu ce fel de foaia este asta si unde se cumpara? Nu cumva sunt trafarete? Am cumparat ca foaie A4, pe o parte poti sa desenezi, iar pe alta este alta foaie care se dezlipeste.

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Se numeste hartie termotransfer, sau hartie transfer termic, si sunt o groaza de site-uri care vand asa ceva, da doar un search pe google.

| Ho1 explică (pentru CristianCRS):

Si cum se folosesc?
se scoate un desen de pe net pe hartia termostransfer... apoi pui foaia cu desenul in jos pe tricou, apoi dai cu fierul de calcat?
si cate minute trebuie de tinut fierul de calcat?

1 răspuns: