| SkrillexForever a întrebat:

Joc metin2 steel
si vreau sa-mi spuneti ce bonusuri trebuie sa pun pe ninja adica
pe arma
pe armura
si pe accesori ( cercei bratara papuci coif...) in asa fel incat sa fie full
Funda!

Răspuns Câştigător
| NaruToNR1 a răspuns:

Dacă vrei sa îti bagi set full de orice rasa pui la 6/7 așa :

Pentru set full ninja :
Tare împotriva ninja
Șansa de apărare ninja

Pentru full war :
Tare împotriva war
Șansa de apărare war

Pentru full sura :
Tare împotriva Sura
Șansa de apărare Sura

Pentru Full Șaman :
Tare împotriva Șaman
Șansa de apărare Șaman

Dacă vrei sa iti faci universal o sa iti zic cum sa rezisti bine la orice rasa, doar cu 1 set de accesorii, dar iti scade DMG-ul pentru ca nu are Tare împotriva ninja, war, sura, shaman.

Pentru ca să iti faci set universal iti pui așa :
Șansa de aparare ninja si war de 4 iteme și Șansa de apărare Sura Și Șhaman pe 4 iteme.

iti spun asta din propria experiența în metin2... Te Saluta Zahhak. Am mai fost GM pe multe servere gen :
Metin2Steel : SGA Zahhak
Pe Metin2pvp : GA Zahhak
Si cam atât big grin
Îti urez baftă. tongue
Funda? Plzz :X

6 răspunsuri:
| CranK71 a răspuns:

Unde pica co. ifuri de war minim de lv 60 ca sa le pot evolua?

| Anonim1900 a răspuns:

Salut paii in primul rand depinde ce vrei sa faci; sa faci duele sau sa cresti, si depinde ce folosesti... spada(arma intr-o mana ( nu prea e recomandat), arc sau pumnale ) daca folosesti arc pentru duele trebuie sa ai urmatoarele:
HP (PV), DEangrydexteriate), Critica, Semioameno, si aparare cu sabia, sada, pumnale etc... depinde cum iti faci setul tu happy, ( aceleasi cerinte sunt valabile si pentru pumnale ), acum pentru crescut trebuie sa ai urmatoarele ( sunt cam la fel ) : HP (PV), DEangry dexteritate ), Semioameni, Critica, si impotriva animalelor sau diavoli, sageti si etc acum depinde si unde bati tu, sper sa ti-am fost de ajutor happy

| GameMaster1 a răspuns:

Depinde de ce vrei sa iti fac itemele : de iteme pvp sau de iteme pvm. Eu iti sugerez ca sa iti faci itemele pvp pentru dueluri, dar daca nu stii ce bonusuri sa pui sunt acestea :
Pe pumnale : semi-om, critica, patrunzatoare, dexteritate....etc.
Si la iteme pvm adica iteme de crescut bonusurile sunt asa :
PV, Tare impotriva animalelor, Tare impotriva diavoliilor, Tare impotriva vampiriilor, etc...
Pe armura pvp trebuie sa pui bonusuri asa :
Aparare cu sabia, Aparare cu doua maini, Aparare pumnal, Rezistenta la sageti ...etc.
Si la armura pvm trebuie sa ai pv 6k : 4k la 1/5, 1k la 6/7 si 1k piatra vitalitatii.Pe armura iti trebuie doar pv mult ca restul bonusurilor nu mai conteaza. Daca nu intelegi ceva pm la xGeneratioNx de pe metin2steel. Funda?

| GameMaster1 a răspuns:

Depinde ce iteme vrei sa ai : pvp sau pvm. Eu ti-as sugera sa ai iteme pvp, deoare ce itemele pvm sunt pentru crescut, si ce rost mai are sa joci Metin2steel daca nu ai iteme pvp.
pe iteme pvp pui asa :
Pe pumnale big grinexteriatate,semi-om,critica,patrunzatoare,etc.
pe armura pvp pui asa : Aparare cu sabia,Aparare cu doua maini, Rezistenta la sageti, aparare clopot, pv, etc.
Pe armura pvm pui Maxim pv adica 5k si restul bonusurilor nu mai conteaza.
Pe pumnale pvm pui : tare impotriva diavolilor, Dexteritate, semi-om, etc.
Daca nu intelegi ceva Pm la xGeneratioNx de pe metin2steel. Ma gaseti mereu on. Salut!

| SufletRece a răspuns:

Buna! La ninja trebuie sa ai multa DEX...Pe arma pune critic, patrunzatoare, semi-om, DEX daca intra si ce iti mai cade.Astea sunt cele mai importante.
Pe armura trebuie sa ai neaparat PV, rezistenta 2 maini, rezistenta sabie, rezistenta pumnal
Pe cercei semi-om, 2 maini,sabie, pumnal(sunt cele mai importante)
Pe bratara trebuie sa ai rezistenta la magie, semi-om, si pv.
Pe papuci pv in primul rand, si rezistente(2 maini, sabie, pumnal)Daca poti bonuseaza si cu critic/patrunzator-te ajuta sa dai bine happy
Pe coif-rezistenta la magie si semi-om...restul bonusurilor nu au mare importanta; important e sa fie astea doua.
Pe scut baga dex, imun la necunostinta si semi-om.
Sper ca te-am ajutatwinking

| Judoka_Edy_1994 a răspuns:

Http://cadouri-metin2steel.yolasite.com/ Gasesti iteme pentru metin2 Steel cate vrei! :)