| EcLipSa234232 a întrebat:

Salut TPU

peste 2 zile am banchetul si am parul ondulat ( sunt baiat )

nu prea stiu cum sa-mi fac freza sau sa-mi fac tepi

credeti ca daca merg la o frizerie si ii spun frizeritei sa mi-l faca tepi sau sa stea intr-un fel in care-mi place ma va ajuta?

1. cum as putea sa-i spun? Dati-mi idee cum sa formulez intrebarea, s-o intreb daca stie cum sa-mi aranjez parul ( nu il am foarte lung, nici scurt nici lung, cam pe la mijloc )

2. cam cat ar costa sa-mi faca freza

3. cam cat timp dureaza?

2 răspunsuri:
| LauraRihsoph a răspuns:

Eu spun ca cel mai bine ar fi sa mergi la un coafor, si sa stii c-ati face acol exact cum vrei tu, si pentru ca esti baiat, si nu ai parul lung, nu te costa foarte mult pana in 30 de lei, asta depinde si unde te duci. bafta, si distractie placuta la banchet. big grin

| MaryCriss124 a răspuns:

Poi,in primul rand depinde unde e locatia si cum te imbraci! Iar apoi trebuie dacat sa o rogi pe frizelita sau frizer sa-ti faca tepi sau cum vrei tu!