| BlueSquare a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de inceput de scoala! FunDa pentru cele mai frumoase statusuri!

5 răspunsuri:
| LaChatte a răspuns:

1. Stiți ce înseamna 15 septembrie? Eu nu vreau nici să mă gândesc...
2. Sonmoroase profesoare,
Pe la clase se adună,
Se ascund după catedră
Noapte bună!

Și elevii toți suspină,
Catalogul negru tace,
Chiar și creta de pe tabla...
Somnu-și face.

Iese un elev la tablă,
Printre cifre să se-ncurce,
Fie-ți zecele aproape,
Lasă proful sa se culce...

Peste-a fizicii probleme,
Elevul șterge tabla lună...
Totu-i vis și armonie,
Când se sună...))
3. „Şcoala cea bună e aceea în care şi şcolarul învaţă pe profesor." – Nicolae Iorga
4. "Şcoala nu trebuie să fie junglă, dar nici seră." – Vasile Ghica
5. "O şcoală mult mai bună înseamnă cărţile şi oamenii întâlniţi în afara şcolii." – Ilya Ehrenburg
6. "În oricare şcoală din lume nu te învaţă cum să trăieşti." – Vasile Gavrilescu

7. "Norocul nostru e că dragostea nu se predă în şcoală. Am avea o obligaţie în plus." – Vasile Ghica
8. "Iubirea aleargă spre iubire aşa cum aleargă şcolarul cât mai departe de cărţile sale; şi aşa cum tot el se îndreaptă spre şcoală încruntat, se desparte şi iubirea de iubire." – William Shakespeare
9. "Şcoala are rostul să te ridice undeva de unde să-ţi fie ruşine să mai cobori." – Paul Louis Lampert

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Începe şcoalacrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultima zi de vacanţă, prima zi de şcoală.

| gabriela15gabigaby a răspuns:

S-a dus vara cu-al ei soare...
Inapoi la inchisoare! sad sad sad