| Th38Vi0laT0R a întrebat:

Salut.Vreau sa construiesc si eu un tun de cartofi.
As vrea sa stiu ce materiale imi trebuie si dimensiunile lor (tevile de PVC) si cam cat m-ar costa.
Primeste funda cel cu raspunsul cel mai concret!

3 răspunsuri:
| mathew2002 a răspuns:

In primul rand este periculos deoarece poate exploda dar ii treaba ta.Iti trebuie teava de aluminiu diametru 5/6 cm, un compresor, cartofi, si o tinta daca vrei sa-l faci tun daca vrei sa-l faci portabil de poate costa de 5 ori mai mult.La tun s-ar putea sa ai toate materialele necesare daca nu le ai te costa cam 4-5 milioane(4-5 sute de lei)

| Th38Vi0laT0R explică (pentru mathew2002):

Merci, dar eu vreau sa fac unul cu camera de ardere, din tevi PVC, cum sunt pe net.Si ma interesa cam cat m-ar costa si dimensiunile materialelor. Oricum, mersi de raspuns.

| mathew2002 a răspuns (pentru Th38Vi0laT0R):

Daca vrei cu camera de ardere iti trebuie in jur de 12 milioane