| DraaaagooooS a întrebat:

Salut vreau sa stiu ceva exerciti pentru muschi la maini si picioare fac abdomene si vreau sa stiu cum pot sa maresc masa musculara si la picioare sau maini fundita la cel mai bun raspuns si de bun folos

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai muschii se fac in primul rand cu mancare, 4-5 mese pe zi bogate in proteine si cu ceva carbohidrati.

Apoi in al doilea rand, te duci la sala si faci cele mai bune exercitii pentru masa musculara :

- impins cu haltera plan orizontal
- indreptari cu haltera
- presa militara
- genuflexiuni cu haltera pe umeri
- flexii cu bara dreapta
- impins cu priza ingusta sau flotari la paralele
- ridicari pe varfuri cu greutate
- abdomene cu greutate

Iti faci un program.

| ganutzu a răspuns:

Salut.spune-mi daca ai niste gantere sau haltere sau magar niste greutati la indemana ca sa iti pot recomanda niste exercitii altfel ti le pot recomanda pe cele care se lucreaza cu greutatea proprie..gen flatari, tractiuni etc.