| N3v3rQ a întrebat:

vreau sa va intreb ce exerciti pentru muschi de la brate trebuie sa fac ca sai am mari? Ce trebuie sa fac ca sa fac muschi la maini? Multumesc anticipat happy
Fundoi cine da raspuns bun happy

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Corect este "să-i am mari".
"Fundoi " nu este cea mai fericită expresie pentru " o fundă mare".
"Fundoi" este augmentativul de la " fund".
Şi atunci, în loc ca tu să-l gratulezi, pe cel care te ajută, cu o fundă mare, tu îi dai "un fund mare"( ca să fiu delicat în expresie) sau, altfel zis, tu îl jigneşti.

| greyhound a răspuns:

Tractiuni si flotari, sau sa mergi la sala unde ai destule aparate si mai multe tipuri de exercitii pe care le poti face.