| Calderon a întrebat:

Salutare am si e o problema, adica sunt mai greu de somn si ataseara pe la 3 jum trebuie sa fiu trezit pentru ca plec intr-o calatorie si nu stiu ce sa fac ca sa ma trezesc sper sa ma ajutati cu raspunsurile voastre.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Fishhh a răspuns:

Cafea cu lapte, cola [ nu recomand chiar multa ], dormi mult inainte

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Calderon, Calderon / Mai pune un telefon / Pune si-un acordeon / Sa te trezeasca din somn / Nu fa pleoapele oblon / Pune cafea la bidon / Bea-o fara biberon / Altfel, fara megafon / Dormi precum un faraon / Infasurat in tifon.

| Claudiu2011 a răspuns:

Puneti ceas si telefon sa sune la ora aia. spune-i chiar parintilor tai sa te trezeasca la ora aia.sau 2 telefoane

| Calderon explică:

Alexmircescu13 da ai niste rime dea dreptul superbe degeaba pun telefonul sa sune nu isi face efectu si neodihnit nu pot sa stau deoarece trebuie sa conduc mult si de aia vreau niste sfaturi mai bune nu rime