| Trinity a întrebat:

Salutare TPU, am vorbit cu niste prieteni mai vechi sa facem ceva de revelion, dar cand m-am dus a 2 a zi la scoala un coleg mi-a zis daca nu vreau sa fac revelionu cu ei si automat fiind colegi mei ca am acceptat sa fac revelionu cu ei si tovarasi mai vechi i-am sunt si le-am zis ca nu mai fac revelionu cu ei.
Si acum astia din cls de la mine nu mai fac nimic de revelion si revelionu asta n-am chef sa raman iar acasa si cu tovarasi aia vechi nu mai pot sa fac ca s-au suparat pe mine ca le-am zis ca nu mai vreau sa fac cu ei revelionu si acu pe ultima 100 de metri vreau sa fac ceva sa nu petrec revelionu acasa, ceva idei?

5 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Stii, odata ce ai aranjat intr-un fel, asa ramane.Asta ti-a dovedit ce trebuia sa faci.
Mai bine nu fii orgolios, si sunai inapoi pe prietenii tai...

| Foca a răspuns:

Mane incerca sa faci rost de alta petrecere si distreazate nu ramane acasa, da s mie funda pls

| anuk a răspuns:

Nu trebuiai sa-i las balta pe prietenii tai mai vechi
adica chiar daca ai acceptat sa mergi cu colegii trebuia sa ii intrebi daca mai poti aduce pe cineva ceva de genu ca sa poti impaca ambele tabere dar na cum nu mai poti face nimic

pentru revelion ai putea sa mergi in oras cu colegii tai daca ai spus ca nu mai fac nici ei nimic, sigur sunt ceva spectacole sau vorbeste cu un prieten/a care n-are nici el/ea nimic de facut si poate va hotarati sa faceti voi ceva impreuna ca sa nu va pictisiti sau daca nu, faci revelionul asta acasa si la anul pote vei avea ceva mai interesant de facut

| Dexter_8386 a răspuns:

Poti sai suni si sa iti ceri scuze pentru ce leai zis si bagi si tu ceva acolo si le spui ca nu prea vroia sa te lase mama ta sau unu din parinti sa te lase cu ei. Sigur s-au suparat si oricum fara suparare a fost si greseala ta, deoarece prima data le-ai spus ca te duci cu ei si dupa aia ai anulat totul, nu stiu si eu mas cam supara la faza asta. Sunai si spune-le daca mai e posibil sa te duci cu ei. Oricum tu ai nororc ca te duci, dar pe mine m-au luat parinit de mic la biserica crying, pe mine m-a prins fiecare revelion in biserica. poate uni zic ca sunt fraier sau prost. Deci sunai si spune-le ca ai vrea sa vii si cereti scuze! asta este cel mai important Bafta sper sa ai norocwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In familie este cel mai bine