| Andrei_Alexandru_1992 a întrebat:

Salutare TPU, de catva timp vreau sa imi fac un sura pe metin2 ro dar tot nu ma pot decide intre mag neagra si arme magice pentru ca as vr sa fiu bun si in duele nu doar la crescut dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Sura bm poate fi bun si la crescut dar iti trebuie scut, coif macar +7 armura si arma +9, cal armat vrajile la M mare (peste m4) si sa ai punctele la status bine distribuite. Sura arme magice este foarte bun impotriva razboinicilor pentru ca le anuleaza aura, iures, corp rezistent (punctele lor forte) si ii face inofensivi. Deci sura arme magice este cosmarul unui razboinic. Este foarte bun si la crescut deoarece are 2 vraji de protectie (armura vrajita si teama) si una care ii mareste atacul (taisul). Taisul vrajit la P da mai mult atac decat aura la P. Un sura AM pentru crescut are nevoie de arma si armura +9 si iteme cu 1k pv sau mai mult ca sa fie foarte bun. Din nefericire sura AM nu este foarte bun impotriva altor rase (ninja, saman, sura ) si este foarte slab impotriva altor sura AM deoarece isi anuleaza taisul si armura vrajita unul altuia si incep amandoi sa dea 100 dmg. Daca vrei sa fii spaima razboinicilor fa-ti sura AM iar daca vrei sa fii bun impotriva tuturor raselor fa-ti sura bm. Dar vezi ca sura bm creste mai greu la inceput. Te-am ajutat? Funda! big grin

| Andrei_Alexandru_1992 explică (pentru William):

Mersi mult am sa ma fac sura bm... oricum deja imi dadusem itmle d war pe itm sura happy

2 răspunsuri:
| TonyySeep96 a răspuns:

Arme magice man.