| xDandrexD a întrebat:

Saluty :-x! Care a fost cea mai ghinionista zi a voastra? :-d Povestiti :-)[daca vreti]

Răspuns Câştigător
| EduardGa a răspuns:

Aww, nici nu vreau sa imi aduc aminte. Au fost multe zile ghinioniste si cand spun "ghinioniste" ma refer la tot ce inseamna acest cuvant. Ma pregatisem sa plec in vacanta in Franta. Toate bune si frumoase, ajung la aeroport in Paris, dupa vreo 2 ore de mers, si constat cu stupoare ca bagajul meu nu e nicaieri. Domnii de la aeroport si-au cerut scuze, au spus ca nu li s-a mai intamplat asta pana acum si ca daca vreau sa astept clarificarea lucrurilor sau sa plec acasa, urmand ca ei sa ma contacteze cand imi vor gasi bagajul. Sa nu iti inchipui ca aveam cine stie lucruri de valoare, decat haine, haine, haine si o camera foto, ascunsa bine printre ele. Insa important e ca erau ale mele, nu conteaza ce as fi avut sau nu.
Am plecat suparat acasa. Aveam doar geanta de mana, in care evident, aveam toate lucrurile de valoare, si asta era mai mult decat multumitor. Am stat 2 saptamani asteptand sa ma sune de la companie (vacanta mea era planuita pentru 3 saptamani). Intr-un final m-au sunat, spunandu-mi ca mi-au gasit bagajul si daca sa mi-l trimita prin colet sau daca il ridic personal. Le-am spus cu franceza mea de balta laughing sa mi-l trimita acasa, pentru ca mi se parea mult mai comod, pentru ca eu nu stateam in Paris, ci in oraselul Drew, undeva aproape de capitala.
Astept bagajul... Ma duc bucuros sa il iau de la domnii respectivi, si am ramas prost straight face NU ERA BAGAJUL MEU! Era alta valiza, alta culoare, alt nume, alta forma... whatever straight face
Ideea e ca intr-un final, bagajul mi-a venit acasa, in Romania, si daaa, yuhuuu, era al meu. Insa ce nevoie mai aveam de el, cand eu imi cumparasem haine de acolo? Oricum aveam de gand sa imi cumpar, insa asa ca idee...
Pff...cam asta a fost!
Nu doresc nimanui sa i se intample asta! laughing
Take care!

2 răspunsuri:
| lolly_3072 a răspuns:

Pai anul trecut intr'o marti. o zi plictisitoare la sc.si la fel si un 3 la ascultat la chimie, un picior luxat la sport si un portofel furat cu banii de hainutze de iarna.straight face. si seara intalnire cu baiatul de cre imi placea...eram convinsa ca o sa ma fac si asa cumva de ras dar a urmat un sarut frumos.:X.si suntem imp de atunci.:X:X

| YukiMrM a răspuns:

Ehe. pai hai sa-ti spun. m-am imbatat da rau de tot, mi-a cazut telefonul' in canal am pierdut cheile intr-o scara de bloc unde eram cu cativa prieteni rupti de beti. faza mai nasoala e ca m-am batut cu politia cand a vrut sa imi dea amenda pentru tulburarea linistii big grin atunci mi-am luat bataie si eu si toti de langa mine ca eram beti rupti, a fost o zi nasoala, am schimbat iala, am cumparat alt telefon si m-am invatat minte sa iau cu mine un briceag mereu sa nu imi mai iau bataie de la politie laughing