| Arex a întrebat:

(scuze categoria dar vad ca este una dintre cele mai accesate) Este o fata la mine in clasa de care imi place. Nu prea stiu cum sa o abordez ca sa aflu ce simte ea pentru mine. (vreau sa o fac sa ma placa dar nu stiu cum). Ma puteti ajuta si fara raspunsuri de genul fi tu insuti. raspundeti-mi mai intai la prima intrebare si apoi la cea din paranteza URGENT! Ofer FUNDITA. PS: Aceasta colega m-a placut cu 2 clase in urma. A avut un prieten de care s-a despartit...

Răspuns Câştigător
| blackcherry_2770 a răspuns:

Pai pune un prieten/prietena care se intelegem mai bine cu ea sa o intrbe ce parere are despre tine dar cand ii pune aceasta intrebare sa fie precaut si sa o puna cu grija ca fata respectiva sa nu isi dea seama daca tu l-ai pus. O alta varianta ar fi sa te bagi in discutie cu ea, sa afli ce ii place si chestii din astea si iti spun eu ca daca te-a placut acum 2 clase e imposibil sa nu mai simta ceva petru tine. Dar fi sigur ca daca colega ta te place iti da niste semne adica: te priveste in ore de mai multe ori, incearca sa se bage cu tine inseama, face glume, lucruri minore dar petru ea sunt adevarate semnale ca sa-ti arate ca te place.
Si in legatura cu chestia aia cum faci sa te placa vorbeste si tu mai mult cu ea, ajut-o atunci cand nu stie, complimenteaz-o, discuta cu ea mai mult decat cu celelalte fete:d

3 răspunsuri:
| monikaaaaaaaaa a răspuns:

Incearca sa te apropii de ea.mai intai poate ca un amic...
fi alaturi de ea si la greu.si.ar fi bine daca prin anumite fapte si gesturi nu-si da seama ca o placi.sa-i spui in fata ce simti pentru ea...

poatee.smug
Nu stiu!wave

Vezi ce faci!wave

Bye!wave

| Piticuuu a răspuns:

Si tu acum ai ochi pentru ea...Poi ea cum se comporta cu tine? Incearca sa flirtezi cu ea sa vezi cum reactioneaza(dar nu face pe smecherul)si cred ca iti de aia seama dupa reactiile ei daca mai simte ceva pentru tine.Sau mai simplu spune-i ca iti pari simpatica sau chiar ca o placi,, eu una raman mereu masca cand imi spune un baiat ca ma placeday dreaminghee heesau pune si tu un baiat sa o intrebe sau... jucati adv sau provocare si tot asa cu prietenulhappy

| Nycutza a răspuns:

Nici nu stii cum se pot schimba lucrurile si sa te placa din nou, cel mai important este sa te porti asa cum esti tu dar nu sa te prefaci.Mai asteapta putin si o sa vezi rezultatul pentru ca timpul rezolva totul.Nu poti tu sa o faci sa te placa,asta trebuie sa vina de la sine, nu te teme pentru ca totul va fi bine.O seara buna, pa pa!