| anonim112233dia a întrebat:

Se poate face ceva din computer(un program sau din setari) pentru ca acesta sa imi citeasca castile,respectiv boxele? Am un laptop HP,sonorul functioneaza, doar atat, nu imi citeste castile.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil este stricata mufa de la laptop

| dannyel86 a răspuns:

In mod normal, boxele si castile sunt dispozitive plug & play, adica doar conectezi si functioneaza. Nu ai nevoie de drivere sau alte setari. Daca sunetul se aude in laptop, nu ai de ce sa umbli la optiunile lui. Castile sunt functionale? Verifica-le pe alte dispozitive.

| anonim112233dia explică (pentru dannyel86):

Da,sunt functionale. si am incercat cu mai multe perechi de casti, si cu boxe, dar nimic.