| Captive a întrebat:

Se potriveste fata leu cu baiatul pesti?

Răspuns Câştigător
| just for me a răspuns:

Eu una nu red in chestiile astea. daca va iubiti cu adevarat nu conteaza zodia, trgchatterbox
daca u ai un anumit caracter te combini ca un prost care e frumos si care e pesti, dar al caru caracter nu seamana deloc cu alt taw doar pentru ca asa zice zodiakul? nu conteaza zodia

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Intră pe www.elystar.ro și vezi compatibilitatea dintre zodii.
Succes.
Pa, pa.

| DonAnonymius a răspuns:

Leu si Pesti. Foc si Apa. Nici sa nu te gândesti!

Leul este stralucitor, înfocat si dominator. Pestii sunt mistici si cam prea visatori. Diferentele dintre voi sunt mult prea mari. Tu esti semn de Foc, Pestele este semn de Apa, doua elemente care se anuleaza unul pe celalalt. Pestele este sentimental (chiar siropos!), emotional si foarte romantic. Nu prea îsi arata sentimentele, pentru el comunicarea se poate face în multe feluri, dar nu la nivelul vorbelor. Este foarte dependent si are nevoie de grija, dragoste si atentie zilnica si mai este adesea si foarte sensibil : cum ai spus o chestie, cum sare Pestele în sus ca-i despre el! Iar cu stilul tau deschis, asta s-ar putea sa va creeze probleme.

Caracterul tau activ, felul în care tu privesti distractiile, nu se potrivesc deloc cu personalitatea Pestelui. Nativul acesta prefera viata în locuri închise, în casa, în timp ce tie-ti place sa te plimbi, sa iesi în oras. În plus, ca tot veni vorba de iesit în oras, Pestele nu numai ca este cheltuitor, dar nici nu se prea sinchiseste de bani. Asa ca s-ar putea sa ai o gramada de surprize neplacute din partea sa.

Sursa: http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/leu/pesti.php

| Sconcsiş a răspuns:

Poate... Cat oferi?

| Just4FunHD a răspuns:

Lolli nu tine cont de astea ca atunci nu o sa te mai casatoresti niciodata

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Leu si Pesti. Foc si Apa. Nici sa nu te gândesti!

Leul este stralucitor, înfocat si dominator. Pestii sunt mistici si cam prea visatori. Diferentele dintre voi sunt mult prea mari. Tu esti semn de Foc, Pestele este semn de Apa, doua elemente care se anuleaza unul pe celalalt. Pestele este sentimental (chiar siropos!), emotional si foarte romantic. Nu prea îsi arata sentimentele, pentru el comunicarea se poate face în multe feluri, dar nu la nivelul vorbelor. Este foarte dependent si are nevoie de grija, dragoste si atentie zilnica si mai este adesea si foarte sensibil : cum ai spus o chestie, cum sare Pestele în sus ca-i despre el! Iar cu stilul tau deschis, asta s-ar putea sa va creeze probleme.

Caracterul tau activ, felul în care tu privesti distractiile, nu se potrivesc deloc cu personalitatea Pestelui. Nativul acesta prefera viata în locuri închise, în casa, în timp ce tie-ti place sa te plimbi, sa iesi în oras. În plus, ca tot veni vorba de iesit în oras, Pestele nu numai ca este cheltuitor, dar nici nu se prea sinchiseste de bani. Asa ca s-ar putea sa ai o gramada de surprize neplacute din partea sa.

Acestea sunt spusele la astia care sunt cu zodiile cum le-o zice, astrologi

dar sincer parerea mea e sa iti urmezi inima, nu ceea ce spune altul... daca il iubesti, si te iubesti nu trebuie sa pierzi!
daca va iubiti nu va uita-ti la ce zice altu... daca tu il iubesti si el te iubeste si vine Gheorghe si iti zice:proast-o nu te potrivesti cu el, nu vezi esti leu el pesti nu
asta e parerea mea

| teutzyka a răspuns:

Si eu sunt leu:X:X

Compatibilitati zodii:
Leu - Pesti

Leu si Pesti. Foc si Apa. Nici sa nu te gândesti!

Leul este stralucitor, înfocat si dominator. Pestii sunt mistici si cam prea visatori. Diferentele dintre voi sunt mult prea mari. Tu esti semn de Foc, Pestele este semn de Apa, doua elemente care se anuleaza unul pe celalalt. Pestele este sentimental (chiar siropos!), emotional si foarte romantic. Nu prea îsi arata sentimentele, pentru el comunicarea se poate face în multe feluri, dar nu la nivelul vorbelor. Este foarte dependent si are nevoie de grija, dragoste si atentie zilnica si mai este adesea si foarte sensibil : cum ai spus o chestie, cum sare Pestele în sus ca-i despre el! Iar cu stilul tau deschis, asta s-ar putea sa va creeze probleme.

Caracterul tau activ, felul în care tu privesti distractiile, nu se potrivesc deloc cu personalitatea Pestelui. Nativul acesta prefera viata în locuri închise, în casa, în timp ce tie-ti place sa te plimbi, sa iesi în oras. În plus, ca tot veni vorba de iesit în oras, Pestele nu numai ca este cheltuitor, dar nici nu se prea sinchiseste de bani. Asa ca s-ar putea sa ai o gramada de surprize neplacute din partea sa.

sper ca te am ajutat:*:*

| vasy21 a răspuns:

Cand Leul si Pestii sunt impreuna, fiecare partener va fi incantat de aportul celuilalt la relatie. Leul este puternic, facand ceea ce vrea si lunad comanda aproape a oricarui proiect in care intra, in timp ce Pestii sunt mai tacuti si mai introspectivi. Sunt diferiti in multe privinte insa in adancul inimii, amandoi sunt doi visatori. Cand le va pasa cu adevarat unuia de celalalt, vor reusi foarte usor sa ii ofere celuilalt ceea ce el are nevoie.

Leul este un lider inascut iar in relatia cu Pestii el va deveni protectorul unui partener mai fragil. Pestii vor fi pentru Leu audienta de care acesta are nevoie, pentru a-si expune ambitiile sau performantele sociale. Combinarea modului de abordare directa a problemelor caracteristica Leului cu intelegerea si increderea pe care Pestii o acorda celorlalti, face ca legatura dintre ei sa fie foarte stransa si sa nu cade in egoismul caracteristic Leului sau in timiditatea caracteristica Pestilor.

Leul este influentat de Soare iar Pestii de Planetele Jupiter si Neptun. Soarele emana viata, caldura si enregie, Neptun aduce idei, iluzii si o vedere de ansamblu iar Jupiter controleaza echilibrul relatiei. Leul ii va ajuta pe Pesti sa-si transforme fanteziile in realitate.

Leul este influentat de Foc iar Pestii de Apa. Cei doi vor reusi sa obtina tot ceea ce isi propun atunci cand lucreaza impreuna, folosindu-si ambitia si creativitatea. Pestii ii vor arata Leului ca uneori este mai bine sa te gandesti si la nevoile altora, in timp ce Leul ii va arata cum sa iasa in lume si sa-si asume riscuri. Pestii vor fi uneori prea emotionali, iar Leul prea agresiv. Toate problemele lor se vor rezolva numai daca cei doi comunica eficient unul cu celalalt.

Leul este sub semnul Fix iar Pestii sub semnul Schimbabil. Pestii nu simt nevoia sa fie sefi; cand primesc o insarcinare si sunt motivati, vor muncii cat de tare pot pentru a o duce la indeplinire. Leul este cel care vine cu idei noi si atribui roluri. Lipsa de conflicte asupra conducerii relatiei face ca cei doi sa reputeze succese rasunatoare cand lucreaza impreuna.

Cel mai bun aspect al relatiei Leu-Pesti este ca au multe de invatat unul de la celalalt si ca sunt foarte receptivi. Abilitatea de a-i oferi celuilalt ceea ce are nevoie la momentul respectiv face ca relatia lor sa fie una reusita