| NothingImportant200 a întrebat:

Se potriveste fata pesti cu baiatul scorpion? Dar cu baiatul berbec?

Răspuns Câştigător
| Beibii a răspuns:

Barbatul Scorpion si femeia Pesti sunt fascinati unul de celalalt.

Femeia Pesti va fi multumita ca poate conta pe forta barbatului Scorpion, care o ajuta sa risipeasca nesiguranta. La rândul ei, femeia Pesti va reusi sa scoata la suprafata tot ce este mai bun din posesivitatea si spiritul de conducator care îl caracterizeaza pe barbatul Scorpion.

Barbatul Scorpion si femeia Pesti pot avea o viata erotica plina de satisfactii: femeia Pesti este foarte inventiva, iar barbatul Scorpion este perseverent.

Barbatul Scorpion si femeia Pesti pot avea o aventura superba, iar o eventuala casnicie are toate sansele sa fie foarte reusita.

Barbatul Berbec va fi stârnit de intuitia pe care femeia Pesti o dovedeste în dormitor.

Încrederea entuziasta a barbatului Berbec o va scoate pe femeia Pesti din carapacea ei. Fanteziile erotice ale femeii Pesti, puse în practica, pot fi foarte incitante. Barbatul Berbec si femeia Pesti au toate motivele sa savureze întâlniri erotice reusite.

Atât o relatie consensuala cât si o casnicie au sorti de izbânda daca partenerii gasesc o solutie pentru divergentele ivite
fundita?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Intră pe www.elystar.ro și vezi compatibilitatea dintre zodii.
Pa, pa.

| DonAnonymius a răspuns:

Varsator si Gemeni - doi fericiti care plutesc pe deasupra lucrurilor

Aer cu Aer! Ce pretentii putem avea de la ei? Poate doar aceea de a fi mai atenti la planul inimii, ca sa nu treaca pe lânga sentimente. Este o combinatie deosebita, minunata, "aerisita", plina de savoare, unde ideile abunda, sustinute de placerea Gemenilor de a vehicula informatia si de scânteia Varsatorului de a duce aceasta informatie pe culmile cele mai înalte ale mentalului.

Geamanul spune "am o idee" iar Varsatorul exclama "mi-a venit o idee" - si astfel dragostea lor se transforma în miscare mentala manifestata prin conversatie, calatorie, comunicare, întâlniri amicale sau profesionale, cumparari rapide de carti, ziare, DVD-uri sau rezolvarea rapida a obligatiilor telefonice.

Sursa:http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/varsator/gemeni.php

| Psihiatra a răspuns:

Compatibilitate excelenta:

Scorpion-Rac, Scorpion-Fecioara, Scorpion-Capricorn, Scorpion-Pesti

Compatibilitate buna:

Scorpion-Taur, Scorpion-Scorpion

Compatibilitate acceptabila:

Scorpion-Berbec, Scorpion-Gemeni, Scorpion-Balanta, Scorpion-Sagetator

Compatibilitate redusa:

Scorpion-Leu, Scorpion-Varsator
* Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Leu, Sagetator

* Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Rac, Balanta, Capricorn

* Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Capricorn

* Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Rac

* Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Taur

* Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Balanta

* Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Leu

* Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Sagetator, Pesti

| ღβ3b3LuSa a răspuns:

Dc nu?
Daca se inteleglove struck

| Sallatiny a răspuns:

Nu te lua dupa zodii. Daca se iubesc normal ca se potrivesc. Astea sunt niste chestii vrajitoresti si ajungi sa crezi in prostii.oh go on Sper ca te-am ajutat:*