| kaTTsu a întrebat:

Spuneti-mi ce credeti
De ce sa nu credem ca viata de apoi exista?
De ce sa nu credem ca moartea ne deschide poarta catre alta viata?
universul este atat de mare de unde stiti ca numai exista milioane de planete ca pamantul si noi cand murim ne reincarnam pe una din planete?
Nimic nu e logic si noi incercam sa facem, dar nu se poate
Am impresia ca sinucigasi au aflat adevarul altfel de ce si-ar pune capat vietii? multi spun ca au probleme mintale, dar nu este asa o persoana care se sinucide gandeste mult mai lucid si mai profund cand face acest act decat o persoana care spune ca are probleme mintale ...eh viata e complicata nu o putem descoperi doar sa o traim din plin la fiecare secunda

Răspuns Câştigător
| edward_5557 a răspuns:

In legatura cu ce a zis bet: lumina alba despre care au spus multi ca au vazut-o cand au fost in moarte clinica, este produsa de o substanta a creierului, hipnoza se bazeasa pe stimularea anumitor parti ale creierului prin intrebari, miscari, sunete, visurie sunt produse de gandurile noastre si de subconstient, iar cand se intampla ceva asemanator ne aducem in minte ca parca am visat... toate rasounsurile sunt la noi in creier, el provoaca tot si halucinatii viziuni... sunt multe de vb in legatura cu subiectele astea, nu ne ajunge un site sa le comentam oh go on doar sa schimbam mici impresii

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sinucigasii sunt disperati.De aia mor.Nu ca sunt iluminati si au gasit ei sensul vietii asteia si al urmatoarei. Tu crezi ca tipa de 16 ani care s-a spanzurat ca il iubea pe proful de mate a descoperit profunzimea vietii?thinking A avut un implus si a fost suficient de imatura ca sa actioneze conform luihappy
Nu cred in reincarnare.Ar fi cea mai teribila pedeapsa.Sa mai traiesc o data?surpriseNu, mersi. O viata e mai mult decat suficient pentru eternitatehappy

| BeT a răspuns:

Viata exista dupa moartea trupului, asta o demonstraza mortile clinice, hipnoza, visurile, prin "science" sint coborite suflete si vorbesti cu ele, paranormalul, etc.etc.Este foarte logic sa existe viata dincolo de moarte.

| iepurica_7902 a răspuns:

Fiecare sa creada ce vrea, doar pe lumea asta oricine este liber sa-si exprime sentimentele si sa faca orice vrea, oricand, oriunde.

poate ca ne reincarnam pe alte planete, poate ca murim si gata, fiecare sa creada ce vrea sa ceada.

| Asphalt.Fucker a răspuns:

Fiecare este liber sa creada ce vrea, este peste puterile noastre sa intelegem aceste lucruri, dar cu siguranta vom afla candva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa nu credem? Dar de ce sa credem? Atat cat nu am dovezi incontestabile pentru o varianta sau alta, prefer sa nu cred nimic, dar sa cercetez happy
Poate ne reincarnam pe alte planete, poate traim intr-un univers paralel, tot pe planeta asta, poate ne reincarnam in soareci, poate murim si gata.
Partea a doua a intrebarii prefer sa nu o comentez, desi ma mananca mana, nu vreau sa te supar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu credem pentru ca nimeni nu s-a întors de acolo sa ne spună dacă toate astea exista. Sunt doar vorbe nimic real, nimic concret.