| Bia_6294 a întrebat:

Statusuri noi si dragute. Funda love struckbatting eyelashes.

Răspuns Câştigător
| Sabìŋaaa a răspuns:

Cat poti s-astepti si pentru ce,cat voi ierta doar din dragoste?

Cum vrei sa ai cand nu iti doresti,cum poti sa ceri daca tu nu iubesti?

Nu voi uita niciodata ce-a fost,nu voi uita...Ce zile bune si nebune,candva am trait amandoi

De cate ori am vrut sa gasesc un nou inceput,de atatea ori am dat tot ce-am avut!Doar un cuvant as vrea,sa-mi dea increderea si sa pot din nou afla dragostea!:X

DA!gresesc iubindu-te pe tine.Nu vreau sa stiu calea dreapta niciodata

De gresesc cand in brate tu ma strangi,tot ce e drept in lume vreau acum sa alung!

Din iubire.doar din iubire.O lacrima se naste in ochii mei`;x

Si-ochii tai vreau sa ma pierd cand tu imi spui ca ma iubesti!Tot ce gresesti eu pot sa iert cand tu imi spui ca ma iubesti

Nu vreau sa uit.Cum ma alintai.Si cum linisteai atunci.Cand simteam ca mi-e greu,ca ma pierd`;x

Durerea numai exista.Numai sunt trista.E mult mai bine asa`;x

Si am o mie de motive sa te urasc tare de tot,tot nu pot!Si am o mie de motive sa plec plangand de langa tine si nu as pleca!

Langa tine voi fi pas cu pas!Sa nu te simti singur vreodata.Ai toata dragostea...

E adevarat prea mult te-am asteptat.E adevarat prea mult te-am cautat!Dar ai venit si totul sa schimbat...

Strange-ma-n brate si spune-mi ca tu nicicand nu vei pleca,vei fi langa mine sa-mi ocrotesti inima!

De Craciun fii mai bun...dar eu tot rea raman...devil

Nu-mi spune ca iti e dor de soare si de noi!Cand sa iubesti n-ai habar!

Viata nu înseamna doar sa marim viteza. Este mai greu sa învingem pasiunile invizibile decat sa cucerim lumea cu arme vizibile.
Este legea iubirii cea care conduce omenirea. În focul iubirii si fierul cel mai tare se înmoaie.`

Zaresc lumini sau parca sunt umbre.E zi sau noapte,nici nu stiu?!Nu stiu ce s-a intamplat cu mine.Mi-e frig,mi-e teama iar sufletul imi e pustiu...

In vis mi-a aparut o fata.Un chip de inger m-a sarutat usor...M-a sarutat sau doar mi s-a parut caci ce-am simtit nu m-a durut!

Nu vreau sa nu pot sa ma trezesc acum!Te rog,mai stai,stiu ca vei pleca oricum...

Da, ia-mi sufletul cu tine.Doar pentru o clipa sa simt ca esti al meu.

Oare-am sa pot din nou sa cred in iubiri?Oare-am sa pot uita amintiri?

Eu am ales candva un drum ce nu-l pot afla.Se pare ca mi-am ascultat atunci inima

E numai vina mea , pierd iubirea ta `si ma sting incet ca focul tau din piept

Esti zambetul meu dintr-o noapte neagra, cand dupa un apus lumina-i dusa toata, tu reusesti sa faci totul fara trucuri chiar daca-s eu cea care-ti da putine lucruri…

Te am in gand, te am in vis, te am dar nu aproape… caci te-am vazut si te-am iubit , chiar de imi esti departe.

In viata fiecarei fete exista un baiat pe care nu-l va putea uita niciodata.

Rareori ne gandim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseste.

Te Iubea Fraiere ! Chiar Te’a Iubit Candva ;x

Fa`ma nebuna.spune`mi ca visez prea mult.dar nu`mi spune ca n.am pentru ce sa lupt

Instantaneu' prin portofel poza mea ai cautat'o . Dar ai uitat ca din lipsa de spatiu candva ai aruncat'o.

.Realitatea` e mult prea dura atunci cand dai de greu ! Visele` se spulbura aproape instantaneu`!

Spui K`i pushToaik si nu`tSi plaje aJa .dar Aja cum e ea. ti-a furat inima?;>

Si o sa fie bine` chiar dk mai avem pr0bleme` . iti`spun stai linistit`. ` . ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`. ! [

•Sunt lucruri pe care ar trebui sa le invete fiecare persoana: `Sa iubesti. `Sa razi. `Sa razi din nou. `Sa asculti sh sa inveti. `Sa spui "te rog" si "multumesc". `Sa ai opinii. `Sa le respecti pe ale celorlalti. `Sa fii sincer. `Sa fii prieten. `Sa fii tu insuti.•

Itsi place chiar daca` nuu`tsi gasesti unele cuvinte . Itsi place cum itsi spun asa, s` fi cuminte!

nu voi mai privi in trecut indiferent de cat ma doare.de acum in colo ii calc pe toti in picioare,in fata mea nu vor mai avea valoare,decat cateva persoane.

PoTSi doaR Sa zambestifrumoS Shi`i intorci minTSile pe doS.acum Se procedeaZa mai perverS.zambestielegant ca o Barbie Shi estipe intereS.

Hai nu pune botu`, esti copil? Daca ti-am zis c`o sa vin, o sa vin. ;;

Ma amuza baieteii care se vaita ca au suferit din dragoste ,Si ca nenorocita dracului ce a îndraznit sa le faca.V-a ranit orgoliul, baaah, nu sentimentele!"""

Baieti ca tine gasesc peste tot , poti sa pleci ... Ma doare`n cot , hai bye`bye ... Ramai cu bine . Vezi ca intreaba curvele de tine

Sentimentele au cazut acum peste trupul meu:X.Mai ales cand am simtit din plin sarutul tau :*. In brate sa te strang >

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat.

Vreau ceva doar pentru mine, ca stiu cum sa-mi mearga bine, daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!

Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia

Poate ca m`am schimbat.Poate m`am saturat.Poate nu vreau sa aud.Poate ca imi e de ajuns.Poate ce a fost s`a dus.

Fara suflet, doar cu trupu' tu ai fost prezent!

Poate am pierdut ce aveam pentru altceva mai bun .

Stergi o lacrima dar nu poti sa stergi amintiristraight face

Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula,ci punct

Cu greu urâm ce am iubit cu adevarat

Iar cateodata nu.mi permit s.arat cat de mult ma doare

Hai sun.o tu, spune.i ca ti.e gol sufletu . ca atunci cand a plecat a luat cu ea totu !

Si chiar iti multumesc . Ca m.ai facut sa vad ca nu esti ce.mi doresc !

Nu plange dupa un baiat. Lasa`l pe el sa planga dupa tine. Ca fetele ofera si iarta. Da` baietii primesc si uita.

Nimeni n-o sa iti explice ce e Dragostea...Asta singur intr-o zi de vara-o vei afla.

Zambetu' meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s.a intamplat.

Priveste ceru'. uita de belele. eu am plecat cu gandu' la tine. nu la ele.

Nu te îngrijora daca un baiat îti spune "te sun eu" si nu suna. Poti sa fii sigura ca n.a uitat,nu ti.a pierdut numarul,n.a murit. Pur si simplu n.a vrut sa te sune !

Daca l.as putea avea în fata timp de o secunda pe cel caruia îi daruiam toate lacrimile mele în urma cu ceva timp, nu as putea sa îi spun decât: M.am vindecat de tine !

Acum ecoul tau îti spune asa : chiar daca ai puterea sa ascunzi ti.e dor de ea !

El s.a apropiat de ea, si.a bagat mâna în parul ei de la ceafa, a izbit.o de usa, apoi a sarutat.o pe coltul gurii.

Dintre toate pustoaicele eu ti.am mâncat zilele !

Pierduta în bratele lui. ce acum nu ma mai înconjoara

Iti e dor de mine, am dreptate ? Pentru ca atunci când ai fost cu mine,am trecut prin toate !

Uita.te în ochii mei si adu.ti aminte ce iubesti.

Plangi, te distrugi, vrei sa fugi, si te doare

Vreau s.o vad zambind,urland de fericire.

Ma alinta,ma rasfata cat se poate.

Cand mergi - defapt stai...Cand iubesti - normal urasti...Visezi - dar defapt traiesti.

Si cu toate c.a pus punct, spunand ca s.a terminat,Sufletul ii va sopti in gand: "nu am uitat"

Iar pe tine, pe tine, pe tine te urasc!

In aceasta vara hai sa fim niste straini, si poate voi invata sa te iubesc mai putin.

Si cu toate c.a pus punct, spunand ca s.a terminat,Sufletul ii va sopti in gand: "nu am uitat"

Stie sa`mi fie prietena fara sa fi facut cursuri speciale !

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth`
Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`nikiodata

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe . Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte . Te Iubesc Si Punct! .

Ea ma iubeste,ea ma`ntelege ! Ea e sora mea si mi`o dovedeste ! Te iubesccc

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor

Prietenii sunt ca stelele: intotdeauna alaturi de tine, nu conteaza cat de departe esti

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei

✿ Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. ✿

1.Parfumu`ei e ametitor ca shotu` de tequilla love struck Are prea mult stilla` day dreaming Face pe copilla o:-) De fapt ascunde ganduri ucigase godzillasmug17`nov`2011(distr)
2.E fata ce n`o poti uita day dreaming Ea nu stie cum e dragosteasmug Dar intr-o zi poate va invatabatting eyelashes Si va fi, ea, va fi doar a talove struck`18`nov`2011`
3.Joaca periculos smug E dangerous:-s`19`nov`2011(CLB)
4.Dar te declari fan , trebuie s`o ai day dreaming Nimic nu mai opreste pasiunea din roman =p~`20`nov`2011
6.Nu mai plange!sad Norii fug departe cand zambesti.>big grin;d< !"

"Ce mult m'ai ajutat . Incredere mi'ai dat . Tu viata mi'ai schimbat :X . A meritat :X
"Nu o ai nici tu, dar nici altii . Nu e genu` de fata care se baga in relatii !

"sentimentele nu pot fi puse pe balantaaa love struck . nu ne poate despartii nici o destanta happy suntem suflete pereche mereu in zbor love struck . am nevoie de tine happy . Ingeru' meu pazitor ! love struck"

va veni sH` randul meu,cand tu vei reGreta sH` mie nu`mi va mai paSa !winking

.nu`i aSa ca ai creZut, cand ti-am spuS ca ma durut? cred ca ai uitat pe unde sH` cu cine am creScut !winking

.au fost momente greLe,peSte care am treCut. fara tine lanGa mine,siGur nu asH` fi putut !;x.]
@#.deStul de matura ca sa stiu ce fac. suFicient de copiLa ca sa ma prefaC ca nu`mi dau seAma ! .blushing

te mai aStept o zi sau poate 2. iar daCa vi. ma faC ca pLoua !winking
.deCi.poti sa pleCi.nu`ti intoarCe priviRea in trecuT. numai sunt acelasi om pe caRe tu l`ai cunosCut !winking

descHide bine ochii ca aSta e reaLitatea !winking
@#.reaLitatea joaCa dur !winking
.toata lumea vrea sa fie cat mai suS. inSa putini ajunG unde si-au prOpus ! happyAm fytze de top model fata de firma CHANEL . VERSACE ma ridicat D&G ma ajutat NIKE mia spus adevarat ca nu sunt om ratat io cu PUMA ma mandresc */* dupa CHRISTIAN DIOR ma topesc.(*.*)

[devil]~Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita,~[;X]~ hai sa facem o`ncercare, sa vedem care pe care… ~[:.]~

PotI sa ma UrastI, nu te CondamN.DaR CanD SunteM Fata\'n fata tu imi ejti fan!tongue

HAiNe D fIrMa,PaNtOfI ca ToK fItZeLe-Ss P prIMuL` lOk…

Am tupeu rolling on the floor laughing Mam nascut In ciuda TA Stiu K nu ma Poty Suporta.Merg incet inspir TAL3NT.si STRIG TAREE! in gura MAare copia nu are valoare laughing:X:X""

In Fata Mea Tu Nu Ai Niciun Cuvant De Spus Nu Ma Cunosti,Habar Nu Ai Cine sunt Spui Ca Sunt Fitoasa...Te Ascult Shi Itzi Spun:"Tu Chiar Crezi Ca Imi Pasa?"tongue

O femeie-n viata ta e ca focul, nu uita
Chiar de sufera si plange, vointa femeii invinge!

3 răspunsuri:
| TeddyMaria a răspuns:

1.E real sa fii realist si sa faci tot ce-i real in mai realitwinking

2. Furnica pe monitor'...DnD trebuie' s-o omor.

3. Iubirea e frumoasa, dar ea inseamna durere, iubirea e minunata dar aduce suferinta, iubirea inseamna moarte si cum multi fug de durere, suferinta si moarte... putini stiu sa iubeasca...

4.Vine profa! Groaza mare! In ghiveci se-usca o floare.Brusc deschise catalogul si incepe monologul:ca florile nu-s udate, ca perdelele sunt rupte, ca ferestrele sunt sparte, ca la noi in clasa pute!

5.Sunt stele care cad...
Dar totusi stralucesk,
Sunt oameni care se despart...
Dar totusi se iubesc...

6. Oare Dumnezeu este suparat pe mine? ca te iubesc mai mult ca pe el:X:X:X

7.Albastrul e cerul si marea, si ochii pe care-i iubesc, iubesc si ochii si marea si doar pentru ele traiesc.

8. Vreau o viata noua si de restul' caramelelaughing

9. Poti sa pleci, nu-mi mai pasa
Usa e deschisa,
Pot sa te mai cred, cand imi spui ca
Inima ta mie mi-e promisa?

10.M-ai mintit inca odata
Dar n-am sa te mai iert
Ti-ai batut joc de mine
Dar de acum n-am sa te mai cred.

11.Intr-o zi vei veni din nou la mine
Rugandu-ma sa te iert pentru tot ce ai facut
Dar n-am sa te iert pentru ca stiu
Ca tu o vei lua de la-nceput.

12.Soarele imi incalzeste usor inima
Care odata in mana ta se afla
Ti-am oferit-o dar tu n-ai stiut s-o pretuiesti
Spuneai c-o iubesti dar n-ai facut decat s-o ranesti.

13. Unde esti?
De ce-ai plecat?
Ti-am oferit iubirea mea
Si tu doar ai profitat de ea. sad

14.Alfabetul incepe cu litera"A", Numaratoarea incepe cu cifra"1", bucuria incepe cu un zambet, durerea cu o lacrima...iar fericirea mea incepe cu tine:*:*tbX:X:X

15. Exist. Respir. Zambesc. Cred. Sper. Doresc. Visez. Caut. Lupt. Joc. Ignor. Iubesc...Ptr ca pot si imi permit

Sper ca te-am ajutat. Funda?