| AlLeYoana a întrebat:

Stie cineva un banc bun?

8 răspunsuri:
| dianaaaaax a răspuns:

Pentru ca se apropia Pastele, Bula vroia sa se urce in avion cu un pui de gaina, mic, galben si piuitor, cadou pentru Bulisor.
- Domnule, zise stewardesa cea urita si batrina a Taromului, nu e voie cu animale in libertate in avion!
Se intoarse Bula in aeroport, se duse la WC, si, din lipsa de timp si neavind bagaj de mina, ascunse puisorul in slitzul pantalonilor si urca inapoi in avion. Locul lui era linga o calugarita tinara si frumusica.
De atita uitat la buzele ei proaspete, adormi Bula cu gindul nu tocmai curat la ea.
Deodata, puisorul iese din pantalonii lu' Bula, scoate capul prin slitul desfacut si incepe sa piuie. Calugarita speriata incepe sa-l zgiltie pe Bula:
-Scoala domnule, scoala repede...
Speriat, Bula tresari uitindu-se in toate directiile:
-Ce e, unde, ce... ce s-a-ntimplat!?
Zise calugarita:
-Domnule, eu nu am deloc experienta in acest domeniu, dar am impresia ca
vi s-a spart un ou!

Gheorghe era in tren cu un arab. Arabul scoate o rosie. Gheorge il intreaba:
- Ce e aia?
- O rosie.
- La noi sunt de 10 ori mai mari.
Arabul mai scoate un castravete. gheorghe il intreaba:
- Ce e ala?
- Un castravete.
- La noi sunt de 10 ori mai mari.
Enervat, arabul scoate un pepene. gheorge intreaba:
- Ce e ala?
- Un bob de mazare.

Ispita din baie

Intr-un orasel, un preot are nevoie la baie si
intra intr-un club, cauta baia, dar nu o gaseste, si intreaba barmanul:
- Ma scuzati, domnule, unde este baia?
- Imi pare rau, domnu' parinte, dar nu va recomand sa intrati in baie.
- Dar de ce?
- Fiindca in baia barbatilor este o statuie cu o femeie goala si singurul lucru care acopera partile ei intime e o frunza.
- E ridicol, chiar credeti ca pot fi ispitit?
O sa ma uit in cealalta directie. Muzica si dansul continua si, dintr-o data, luminile s-au stins. Toti din club aplauda si se bucura, iar cand iese preotul, e aplaudat si salutat de toti.
- Nu inteleg de ce sarbatoriti ca am intrat la toaleta.
- Fiindca acum sunteti de-al nostru!
- Ma tem ca inca nu inteleg. Barmanul spune razand:
- Sa va explic, de fiecare data cand cineva ridica frunza, luminile se sting

Trei prieteni se laudă cu nevestele lor.
Primul: – Eu am o nevastă, ca un fluture!
Al doilea: – Nevastă-mea e ca o căprioară!
Al treilea stă şi se gândeşte, se gandeste si după 2 minute zice:
– Păi… nici a mea nu prea seamănă a om!

Maria spala linistita rufe pe malul raului ...Deodata o stanca se desprinde din munte, cade peste Maria si o striveste. Ion priveste in scarba scena si spune: - Alta masina de spalat distrusa de calcar...

Era Ion afara, suparat ca Maria nu-l iubeste; se duce la pescuit si prinde un pestisor mic, auriu, dar fiind prea mic il arunca inapoi in apa. Pestisorul iese din apa si spune:

- Pentru ca m-ai salvat, iti indeplinesc 3 dorinte.

Ion se gandeste si spune:

-Uite, vreau o casa pe dealul ala.

-Bine, s-a facut.

-A doua, vreau ca Maria sa ma astepte goala in dormitor.

-Bine. Si a treia?

-Vezi calul ala de-acolo, vreau sa o am cat ala.

-Bai, esti sigur?

-Da.

-Bine.

Se duce Ion acasa, o gaseste pe Maria goala, isi da jos pantalonii, ajunge la chiloti, ii da jos si Maria lesina. Calul era... IAPA! laughing))

| CopilașTembel a răspuns:

Erau 4 oameni intr-o barca in mijlocul oceanului fara scapare:1 roman, un ungur, un american si un francez.Barca se scufunda deoarece erau prea grei.Ca sa nu moara toti au decis cine pica la numaratoare sa fie aruncat.Prima zi pica americanul, zise:Traiasca America si se arunca. A doua zi pica francezul, zise:Viva la France si se arunca. A treia zi pica romanul, zise:Traiasca Romania Mare si facu branci ungurului.
Erau 3 oameni pe o insula:un roman, un rus si un francez.Au decis ca in fiecare zi fiecare dintre ei sa dea o parte a corpului pentru hrana.In prima zi rusul taia din picior, ceilalti:Azi mancam jambon. A doua zii englezul incepe sa taie din mana, ceilalti:Azi mancam muschi.Cand vine si randul romanului, se descheie la slit si scoate p... a, ceilalti:Oooo, azi mancam crenvusti! Romanul zice:Ce-ai ma, beti putin lapte si la culcare.

Răspuns utilizator avertizat
| HuBaBuBaa a răspuns:

Bula se intalneste cu Bubulina de Ziua Femeii, 8 martie.
Bula:Buna iubi!
Bubulina:Buna iubi, daa nu uiti ceva?
Bula:Ce anume?
Bubulina:E 8 martie!
Bula:Da si ce?
Bubulina:E ziua mea!
Bula:Aaa, si cati ani implinesti?

Mai multe bancuri: http://www.mioritice.com/bancuri/categorie/bula/#ixzz1rANW2x1q

| walt a răspuns:

Un grup de calugarite ajung in Rai

Un grup de calugarite ajung in Rai dupa ce a dat un camion peste ele.

La poarta Raiului Sf. Petru le ia pe rand la intrebari daca au pacate.

Prima: eu am pus odata mana pe un penis. Sf.
Petru: "il bagi in bolul cu apa sfintita si intri"

a doua: "eu am pus odata mana stanga pe un penis"
Sf. Petru: "o bagi in bolul cu apa sfintita si intri".

A treia: "Stiti sfine Petre, eu trebuie sa fac gargara si as prefera sa fac asta inainte sa isi bage Ana fundu' in bol.

| Ciseaux_Adeline_1992 a răspuns:

Ce vine dupa razboi? (Drusalul)

Ce zice un zero cand vede un opt? (Tia-i pus curea azi?)

Eu cand o sa fiu mare, ii spune o fetita unui baietel, o sa ma marit cu tine.
-Ce mult mi-ar placea, nu se poate.Noi ne casatorim doar cu persoanelr din familieBunicul s-a insurat cu bunica, unchiul cu matusa, si tata s-a insurat cu mama!

-Lucian cat fac 2+2?
-Patru,daomna.
-Foarte bine, o sa primesti patru bomboane.
-La naiba, daca stiam asta ziceam "cinci"!

Un copil ii spune prietenului sau :
-Ma doare roarte tare capul, nu stiu ce sa fac.
-Eu, spune celalalt, cand ma durea un dinte a trabuit sa-l scot...