| LaviniuA a întrebat:

Sunt curioasa, de unde au aparut atatia lgbt la parada din Buc? Am vazut la stiri ca au fost 25000.
Si as mai vrea sa stiu pentru ce sunt aceste parade? Ce scop au?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu cred ca acesti oameni cu probleme la mansarda, sunt scosi la astfel de parade de ceva ONG-uri care au interes in a promova acest tip de sexualitate, ce interese au, eu unul nu stiu, dar acolo unde exista interes exista ceva de castigat!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aceste parade sunt ca să vadă lumea pe cei cu cucurbeu, care așa sunt ei. Și participă și ambasadoarea americană ca să ne arate că la ei țara e cu curul în sus.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Au scopul de-a ne informa că zelul american de-a răspândi stilul lor de viață peste ocean a dat roade. A! Da! Ne mai anunță și că vin să ne ia copiii. https://youtu.be/9o8nzQ5afwI

| LaviniuA explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Sa ii indoctrineze adica? Sau vor copii pentru ca nu pot face?

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru LaviniuA):

Să-i îndoctrineze, da! Sunt eu de vină pentru că nu ai înțeles, căci am tradus "ad literam" din engleză.
Te-ai uitat la videoclip?

| LaviniuA explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Da. Oare de ce vor sa transmită sexualitatea asta copiilor?

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru LaviniuA):

Din același motiv pentru care comuniștii voiau să îndoctrineze copiii, din același motiv pentru care naziștii voiau asta. Copiii sunt o "tabula rasa", le poți băga în cap ce vrei iar ei n-au capacitatea să analizeze critic informația. Cel mai ușor e să îndoctrinezi copiii, care sunt viitorii adulți.
De asemenea, în videoclip mai spunea că LGBT-iștii americani vor să întoarcă copiii împotriva părinților lor dacă aceștia sunt conservatori. Cu alte cuvinte, copiii sunt învățați să pună ideologia stângistă deasupra propriei lor familii, ceea ce este, din nou, o caracteristică a regimurilor totalitare. Începând de la Revoluția Franceză (Louis Antoine de Saint-Just și Bertrand Barère au ținut multe discursuri pe tema asta) până în prezent, regimurile stângiste/iliberale au încercat cu disperare să distrugă două instituții: biserica și familia. Statul secular nu poate tolera alți dumnezei în afară de el însuși și atunci copiii sunt învățați să-și toarne părinții poliției.

| LaviniuA explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Imi vine greu sa cred ca se vrea asa ceva, dar na orice e posibil.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru LaviniuA):

De ce-ți vine greu să crezi?