| LisaJulie a întrebat:

Ce credeți despre tot mai desele parade LGBT?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca-n lumea occidentala sunt deja perimate si nu le mai baga nimeni in seama.
Homosexualii nu-ti fac tie rau, stai cuminte, ca esti safe cu ei prin preajma, fiindca nu se dau la cei "normali".

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cât de dese sunt?

| LisaJulie explică (pentru suntserios):

Unul in august. A mai avut loc si in octombrie.La anul vor sa faca unul si in iunie.

| suntserios a răspuns (pentru LisaJulie):

Deci 2 pe an.
Foarte des.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru suntserios):

Chiar și o astfel de paradă e prea mult.

| suntserios a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Pentru un homofob da.

Pentru cineva care vrea aceleași drepturi că restul oamenilor care au alte preferințe sexuale că ei e puțin chiar.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru suntserios):

Sunt mândru să fiu homofob. Vă mulțumesc, deci, madam!
Depinde ce înțelegem prin drepturi. Dacă vă referiți la dreptul la viață, la libera exprimare ori la vot, atunci da, sunt de-acord cu dumneavoastră. Dacă vă referiți la "dreptul" de a perverti instituția căsătoriei cu a lor patimă scârboasă și de a băga pe gât copiiilor noștri ideologia lor abjectă, atunci nu, nu suntem de-acord.
Sodomiții nu au fost, nu sunt și nu vor fi nicicând normali și nici toată propaganda din lume nu mă va convinge că nu e așa.

| suntserios a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Ce avantaje îți aduce homofobia?

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru suntserios):

Acum numai mi-am dat seama că vorbeam cu tine și nu cu Violleta. Nu mă uitasem la nume, doar la poza de profil. Scuzele mele! laughing
Homofobia nu-mi aduce niciun avantaj, ba dimpotrivă, dar credem ceea ce credem nu pentru a obține un avantaj material, ci pentru că noi credem cu tărie că avem dreptate, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Demodate. deja cred ca ies la agatat. merg la protest ca la festival

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Noi in loc sa facem parade in fata primariilor si in fata palatului parlamentului, ca ne mananca astia de vii, noi promovam poponarismul si incultura, HALAL!