| anonim_4396 a întrebat:

Sunt noua in acest sait TPU, si inca nu stiu ce inseamna FUNDA?
Imi puteti explica va rog!

Răspuns Câştigător
| Pufuleteeeee a răspuns:

Pai fundita inseamna de exemlpu atunci cand pui o intrebare pe site dupa ce o sa ai raspunsuri la ea o sa trebuiasca sa alegi raspunsul castigator de la acea intrebare care poate fi numai 1... fundita o gasesti acolo langa fiecare raspuns pe care o sa il primesti, deci acum cred ca merit si eu o fundoita te rog:*!

19 răspunsuri:
| adutzadragutza a răspuns:

Pai funda e un obiect care iti da puncte si o primesti cand un utilizator e multumit de raspunsul tau si se hotaraste sa te reconpenseze.Asta e funda. Poti oferi si tu funda daca cineva iti raspunde corect, cautatnd la meniul tau obtiunea intrebarile mele si cauti intrebarea pe care ai pus-o intri in ea, iar mai jos o sa vezi oamenii care ti-au raspuns la intrebare si in dreapta niste fundite cu gri si scrie sub ele, alege raspunsul castigator. Sper ca te-am ajuatat si mult noroc in comunitatea TPU.

| Woofy a răspuns:

Bunahappy
Cand pui o intrebare, si primesti raspunsuri cel care ti se pare cel mai bun (care te-a ajutat cel mai mult in problema pe care o aveai ) Ii dai fundita. Fundita apare in dreptul fiecarui raspuns de la intrebarea pusa de tine. Dai "acorda fundita" si acel raspuns va primi fundita. Funditele apar in profilul celui care da raspunsul. O fundita inseamna 100 de puncte Daca ai fff multe fundite poti deveni expert TPU.

(Fiecare fundita primita apare pe profilul tau )

Sper ca te-am ajutathappy

| MrsBrunetzyka a răspuns:

Buna doina
Bine ai venit printre noi
cu funde poti premia un utilizator care a ras[uns intrebarii tale
trebuie sal premiezi deoarece el a lasat cateva minute lucrurile sale pentru ai ajuta pe ceilalti
funda este cea care apare cu gru si spune declara raspunsul castigator! dai click pe ea apoi s face portocalie

| BrD a răspuns:

Cand pui o intrebare, alti utilizatori iti raspund. Raspunsului pe care il consideri cel mai bun, util... ii acorzi o fundita in semn de apreciere pentru ca ti'a raspuns.

| nonny50 a răspuns:

Toti Pentru Unu... oricine are nelamuriri sau probleme in legatura cu orice pozte pune o intrebare si restul pot raspunde!

| ArT_2528 a răspuns:

Cand pui o intrebare (de ex aculaughing in dreptul fiecarui raspuns ai cate o fundita gri, care daca apesi pe ea se face portocalie.
atunci acorzi fundita. (fundita se acorda numai o data la o intrebare, si tu (din toate raspunsurile pe care le primesti) alegi raspunsul care ti se pare cel mai folositor si se acorda drept multumire celui care a incercat sa te ajute!

| Tarabostes a răspuns:

Eu consider TPU un fel de joc de cultura generala pentru ca este pe puncte si funde si y ce invata de aici.
la TPU pui intrebari si o sa primest raspuns iar raspunsul care tea placut cel my mult (in dreapta ecranului este o fundita) il premiezi cu acea fundita.
sper ca te-am ajutat si... fundita?

| TragicantaDeSemintzeRoz a răspuns:

Pay fundita inseamna cand raspunzi cel mai bine primesti o fundita faza este ca daca adun multe poti fi expert astept fundita te roghappy

| Tudor1212 a răspuns:

Funda este ca o rasplata, daca un raspuns te-a ajutat sau ti s-a parut folositor si ai vrea sa-l ajuti pe acel user... da-i funda raspunsului din partea dreapta. Funda ii ajuta pe useri dandu-le puncte TPU si crescndu-le rankul.Bine ai venit!

| Alyn1998 a răspuns:

Nu e nicio rusine
eu mi-am facut cont astazi si abia acum cateva ore am aflat ce este
putin mai jos de msg-ul meu in coltul din dreapta este o fundita ca si pentru cei castigatori
ei acea funda este pentru cel mai bun raspuns pe care l-ai primit
si daca tot ti-am explicat poti oare sa-mi dai si mie una ca nu am

probabil ca ai cerut ajutor si ti s-a cerut funda in schimb nu?

eu nu te oblog eu doar

PLS PLS PLS

| Gameshell a răspuns:

Pai cand cineva raspunde la o intrebare si raspunsul ala este bun si il ajuta pe cel care a pus intrebarea trebuie sa ii dai fundita happy ca te-a ajutat

| Gabitzooo a răspuns:

Pai acum iti explic si daca ti se pare util raspunsul meu acolo in colt jos dreapta la raspuns dai clik pe fundita si o sa imi apara mine si daca ti se pare raspunsul altcuiva folositor dai clic la el la fundita... pooop sper ca ai inteles Bun Venit Pe TPU!love strucklove struck

| Rucky a răspuns:

Toti Pentru Unu.

| DarkAngelxD a răspuns:

Buna, Doina
Bun venit kiss ''Funda'' este ca un premiu care se da la raspunsul care crezi tu ca ti-a fost de ajutorwinking P. S ''Funda'' este la dreapta langa raspuns happy
Pa, pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci, cineva raspunde la o intrebare pusa de tine
bun. Daca consideri ca acel raspuns este cel mai bun
ii acorzi o fundita
ai acolo in dreapta intrebarii
dai click pe acea fundita
si iti va aparea un mesaj gen "este sigur ca vrei sa ii acorzi fundita?", si dai OK

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.

| gabriela_7244 a răspuns:

Draga mea se pare ca funda o dai ca premiu aceluia care i-ti da raspunsul la intrebare cat mai detaliat. tinand cont de faptul ca sunt noua aici am citit si eu raspunsurile celorlalti si asa am aflat si eu despre... fundita, dar spre deosebire de ceilalti eu nu o merit, ti-am scris mai mult sa exersez. o zi buna i-ti doresc

| YoSeBbY a răspuns:

Funda o dai cuiva caruia iti place ce raspuns a dat daca vrei sa dai cuiva o gasesti in coltu din dreapta la raspunsul lui ...scuze pentru exprimare big grin

| Stefy2404 a răspuns:

Buna!
Deci.
Poti primi funda atunci cand raspunsul tau e cel mai bun. Daca sunt mai multe raspunsuri bune cel care a raspuns primul primeste funda.
Funda este ca un premiu pentru. raspunsul castigator.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Pa-pa :*.