| AnemonaP a întrebat:

Sunt prietena cu niste baieti din cartier, si sunt si ei mai mereu printr-un parc ca mine, si de paste un baiat, ei sunt mai mici decat mine, m-a scuipat, azi ma alergau asa si ma scuipau in par si radeau de mine.Si dadea unu si cu picioaru la fund.Nu sunt suparata pe ei, dar nu mi- a placut cum s-au purtat, ce pot face ca sa le para rau? funda(ei nu sunt genu de aş cere scuze ). funda plizz

15 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

.adica ala te scupia si tu nu esti suparata?
. treba ta...dar daca ii lasi o data, o sa faca si a doua oara, si a treia oara.si tot asa...

| MenInShadow a răspuns:

Asa am avut eu un prieten... de fapt coleg... care se purta extrem de urat cu mine. toata vacanta de vara, scuze de fapt 2 luni jumate nu l-am bagat in seama, el se ruga si in genunchi sa mai vorbesc cu el. te porti ca si cum nu ar exista. de ex, cea mai rapida scuza pe care o foloseam, era atunci cand a tragea de haine gata sa mi le rupa, si ziceam "eote un tantar" si ii ardeam un pumn calumea de se potolea. Incearca sa-i ignori un timp indelungat, da calumea nici sa nu=i vezi. Si sa vezi ce se potolesc (la mine a functionat! acum sunt prieten bun cu baiatu ala!)

| MeMeMe97 a răspuns:

Spunele parintilor tai sa mearga si sa"intre putin in ei", sau alta varianta ar fi doar sa ii ameniinti ca te vei duce la perintii lor sau la ai tai si daca nu inceteaza te vei duce la politie! Asa ei se vor speria si sigur nu iti vor mai face nimic!

Buafta!kiss

| ImHereForYou a răspuns:

SA ii faci gelosi... fara sa mai vb cu ei ceva zile
eu vreau doar sa ajut si nu am nevoie de fundita

| melc a răspuns:

'ei ma scuipau si radeau si imi dadeau suturi dar nu sunt suparata'
Duuuuude. Problema e si la tine. Adica aia isi bat joc de tine si tu esti gen happy sunshine?
In primul rand ocoleste-i, wtf nu se merita. Dupa care vezi cum faci ca sa observi cand e ok sa te superi pe cineva si cand nu.

| AnonYmouS_6470 a răspuns:

Pune doi "golani" sa ii ridice in pom putin sa ii tina vreo 5 minute atarnati laughing eu unu asta le-as face unor drraci care nu am ce facewinking

| Cocoa a răspuns:

Asta da prieteniesad

| Brookee a răspuns:

Nu pot sa spun ca este bine sa faci si tu la fel.Cred ca ar trebui sa nu mai discutzii cu acesti baietii.Cel mai bine ar fi sa te duci la parintii taisau a lor in caz ca iti mai fac asa ceva

| lolly a răspuns:

Deci, nu am cuvinte pentru intamplarile astea.In [rimul rand nu iti sunt prieteni daca s-au comportat in HALUL asta cu TINE! In al doilea rand nu poti sa-i faci sa regrete, ei vor regreta doar daca le pasa de tine si isi dau seama ce au facut.Dar dupa gandirea mea, nu prea le pasa. poate gesturi mai mici de genul `ch` dar astea sunt exagerate.Ai grija cum iti alegi prietenii, si sa precizezi si varsta ta te rog.happy

| Zuzucks a răspuns:

Prinde unu' si da'i un pumn de sa'i doara si pe ceilaltziwinking

| elydoolshika a răspuns:

Pai daca esti prietena cu ei de ce au facut asta?

| CatalinRO a răspuns:

Ocoleste-i, nu ar trebui sa existe in cercul tau de prieteni asemenea specimene.

| parecare a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa nu mai fii prietena cu ei, pentru ca acesti baieti, dupa comportamentul lor, nu prea iti sunt prieteniwinking trust me

| baiatulnehotarat a răspuns:

Spunele prin ceeai trecut, si daca iti sunt prieteni adevarati o sa te inteleaga si nu o sa o mai faca.si daca nu merge roaga alti prieteni de-ai tai sa vina acolo si sa incepi sa le tragi suturi, sa ii scuipi, exact ce ti-au facut ei tie. iar apoi sa ii intrebi daca le-a placut.crede-ma ca asta sigur va merge daca prima nu merge.

sper ca te-am ajutat
dai funda big grin

| mateus a răspuns:

Combina-te cu tatal unuia dintre ei.