| yama a întrebat:

Tocmai m-am angajat ca paznic si lucrez 14h o noapte cu o noapte. Chestia e ca nu am TV/Radio/Laptop (cred ca nici priza nu am). Dati-mi si mie idei ce sa fac in alea 14h altfel innebunesc. In afara de citit carti, ca sa citesti 14h ore te doare capu'.

7 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Buna!
Nu stiu ce sa zic.Asculta muzica,butoneaza telefonul,mai trimite si tu mesaje rudelor de mult uita-te,ia-ti mancare la pachet si indoapa-te cat cuprinde, cheama-ti cunostinte si prieteni si depaneaza cu ei amintiri, cheama-ti iubita stii tu chestii de astea...hee hee

| cal3star a răspuns:

IPad/iPod este o solutie pentru ca te tin incarcate 10 ore (daca joci jocuri si nu ai activat wi-fi) plus ca poti sta si pe facebook etc.

A doua metoda ar fi Sudoku. Crede-ma pare complicat jocul insa este extrem de misto. Probabil daca ai nervii tari stai si cateva ore la un joc happy Eu l-am jucat la tara neavand tehnologie.

Dupa ce prinzi experinta iti recomand revista SuperSudoku pentru care are mai multe tipuri de sudoku (sudoku pe diagonala, pare, impare, sudoku mozaic, sudoku classic etc)

P.S.bafta la munca ( cam multe ore sper ca esti platit bine)

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Eu spun sa investesti banii intr-un puzzle de cel putin 2000 mii piese(ca sa nu fiu rea si sa iti spun 5000mii)si sigur vei avea ocupatie pentru cel putin o luna!laughing)iar poate cine stie daca ai fost bun si te-ai purtat frumos mos craciun iti va aduce ceva cu cu care sa imparti timpul!(sau poate alt puzzle mai complicatlaughing)

| crystyn3lmp3 a răspuns:

Cumpara-ti un mp3 si asculta muzica,vorbeste la telefon,fredoneaza melodii,completeaza integrame, ba chiar odihneste-te, oricum nu se intampla mare lucruwinking bafta

| covaci101 a răspuns:

Poti sa te apuci sa scrii o carte! laughing

| justtrust a răspuns:

Fa rebus, joaca sudoku

| selin0023 a răspuns:

Cumpara-ti un TV/Radio/Laptop(eventual si o priza)laughing