| Toma12456 a întrebat:

TPU. Am o intrebare pentru bloggeri.

Creandu-ti un blog, cu publicitati Google Ads chiar primesti vreun ban?
Cam cati bani primesti pe vizitator al unei reclame?

2 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Google are un regulament in privinta asta, cum si cati bani primesti, recomand sa il citesti, sa te informezi.

Banii nu vin pe vizitatori ci pe clikuri, e un fel de ppc, bani pe clik in romana.
Vizitatorii sa dea clik pe reclame.

In jur de cativa centi, depinde. Nu am incercat, nu mi-as pune genu asta de reclame pe blog pntru ca... oamenilor nu le plac reclamele.

Nu vei atrage trafic sau oameni, ci ii vor enerva.

Banii din blog vin din continut mut, text, scris... si multe altele.

reclamele sunt ffff slABE

Numai bine
http://www.visualeffect.org/

| ElaIliesi a răspuns:

La un blog cu 500 de vizite pe zi castigi in jur de 10 euro pe luna din Google AdSense.