| Kamwiiiiiiiii a întrebat:

TPU.
Cum sa fac o poveste de groaza cu niste adolescenti care merg intr-o scoala bantuita.

Răspuns Câştigător
| AOLEVRIC a răspuns:

Salut! Ai putea sa te uiti la un film si poate iti vin idei.

6 răspunsuri:
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Eu sunt de parere ca ar trebui sa folosesti mai multa imaginatie. Fantomele, in opinia mea, nu mai sunt la moda de mult pentru ca le folosesc toti si pentru ca nu sunt singurele care provoaca frica.
De exemplu, poti scrie despre Adrian, un tanar care asculta formatii heavy metal, care are un comportament agresiv si este banuit de catre rudele lui si politie ca ar face ritualuri satanice. Deodata, o crima inspaimantatoare este comisa in oras si Adrian este singurul suspect. De fapt, el este nevinovat si pentru a scapa de tensiunea evenimentelor ia droguri si multe calmante iar mintea incepe sa ii joace feste. Isi imagineaza ca politistul orasului si primarul au pus la cale intreaga chestie pentru a-l inchide in puscarie in incepe sa ii urmareasca... Cand acestia sunt suficient de infricosati si Adrian nu mai poate suporta cantitatea de pastile si droguri, se descopera ca asasinul era un altul. Adrian moare la sfarsit. Nu e mai buna decat o poveste cu o scoala bantuita?

| Nucreeed a răspuns:

Si acum noi ce'ar trebui sa-ti spunem? Povestea...sau ce?

| ÎngerCretin a răspuns:

Ca sa faci povesti iti trebuie imaginatie, trebuie sa ai multe carti citite. Nu poti pune intrebari pe TPU si sa-ti dicteze ei tot. Uite-te intr-o carte. Inceputul este mai greu. de continuat este foarte usor!

| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

Poti pune personajele sa aiba caracterele celor cunoscuti tie pentru ce vor deveni mai naturale cand reactioneaza la fantome sau ce vrei tu. Apoi gandeste-te cum vrei sa arate scoala si nu uita de cel mai important aspect:povestea de viata a fantomei sau fantomelor ce bantuie scoala.Desi pare un detaliu mic face diferenta.

| DdUuDdĂă a răspuns:

Faci o poveste de groază, cu niște adolescenți care merg într-o școala bântuită! big grin