| LoOvE a întrebat:

Unde dau la facebook sa nu mai poata sa-mi vada profilu toata lumea?

Adica sa sa-mi ceara cerere de prietenie si eu sa vad daca vreau sau nu.Nu vreau sa-mi vada toata lumea pozele

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Daca apare raspunsul de 2 ori, sorry laughing))
1. Langa butonul Home ai o sageata, dai click pe ea si alegi Privacy Settings, ai Control Your Default Privacy, acolo selectezi Friends.
In plus, de la Control Privacy When You Post dai click pe editing your profile si setezi ce sa vada toata lumea, ce sa vada prietenii si ce sa vada prietenii prietenilor. In dreapta fiecarie chestii e aceeasi sageata care e langa Home, dai click pe ea si alegi cine ce sa vada.
2. Pt poze: dai click pe Photos (in stanga, sub imaginea de profil), apoi in dreapta sus o sa iti apara See All: Photos · Videos, dai click pe photos si de la aceeasi sagetuta (care o sa fie sub fiecare album, in dreapta) setezi cine ce sa vada. smug
Bonus laughing ca sa nu primesti mesaje naspa de la naspeti :-& tot de la privacy settings dai click pe edit de la How You Connect
Control how you connect with people you know si smug
Sper ca ai inteles. Bafta! happy

1 răspuns:
| VLΛD a răspuns:

Ai sus in dreapta setari de confidentialitate