| An3n1m a întrebat:

URGENT...Buna TPU! big grin Am si eu o mica problema! Acum o luna am cumparat o pereche de porumbei voiajori ( pui ) Acum, peste o luna tinuti la mine m-am gandit k s-au invatat aici! Cand le-am dat drumul pe la ora 13 au inceput sa zboare pe aici pe langa casa, se duceau chiar pe la 20 m departare dar se intorceau! Eu stand foarte aproape de padure porumbeii dupa ce au obosit zburand s-au asezat pe unele ramuri de la copaci in padure! Acolo au stat vreo ora dupa care au plecat iar la zbor, au zburat tot pe aici pe langa casa dar pana la urma tot in padure s-au dus! nu stiu ce sa zic!winking Ajutati-ma va rog! Dau funda! happy se mai intorc la mine in cotet sa faca pui! sa nu isi faca vreun cuib pe acolo! dar ei nu s-au dus in acelasi loc in padure! Funda! big grin

2 răspunsuri:
| Lungu_Florin_1993 a răspuns:

Din cate stiu eu puii de porumbei nu conteaza de ce fel trebuie tinuti in captivitate cel putin 1 an jumate ca sa invete locurile daca tu le-ai dat drumul dupa o luna nu mai ai cum sa-i gasesti decat la cel de la care i-ai cumparat. Sigur acolo s-au intors.

| An3n1m explică (pentru Lungu_Florin_1993):

Salut! Aceia au fost primii mei porumbei ( cam acum 2 ani cand am pus si intrebarea ) si eram incepator! Acum am cat de cat experienta si am o mica crescatorie! Depinde cat de mici sunt puii, am avut pui mici pe care i-am tinut 3 luni in captivitate! Acum, pot ajuta si eu incepatori cum eram si eu! Oricum mersi ca ai fost dornic sa ma ajuti!