| sweetmih a întrebat:

URGENT TPU! Ce profil sa aleg? ma pricep la engleza si la info, dar daca dau pe engleza, dau de isto si geogra si daca dau pe mate-info engleza, dau de mate. Ce sa faaaaaaaaaacccccc Dau funda :*

3 răspunsuri:
| SuneteDeChitara a răspuns:

Matematica informatica engleza intensiv.
Dar daca chiar nu esti bun la matematica, pai n-are rost sa mergi acolo deoarece o sa ai teme kilometrice la mate...Ai putea merge la filologie, nu e foarte multa matematica iar istoria si geografia nu sunt grele. Adica trebuie doar sa inveti niste date din caiet nu sa-ti pui neuronii in miscare pentru a face exercitii ca la matematica.

| AlexandraPink a răspuns:

Daca esti bun la info esti bun si la mate, pentru ca merg mana in mana. Daca spui ca nu te pricepi la mate, atunci nu are rost sa mergi mate-info, pentru ca probabil nu o sa fii bun nici la info.Eu sunt la mate-info si crede-ma e foarte greu la ambele materii, dar eu sunt foarte buna la mate si nu am probleme. Tu stii ce vrei sa faci mai departe.

| Diaiso a răspuns:

Info mai bine.