| sweetmih a întrebat:

URGENT TPU! Sunt in clasa 7 si poate ma grabesc dar vreau sa-mi aleg profilul. as intra la uman pe engleza dar nu-s bun la geogra si istorie. asa ca vreau un profil care sa fie neaparat cu intensiv engleza si nu mate. mersi funda

3 răspunsuri:
| chitaramea a răspuns:

Pentru intensiv engleza ai doua variante mate.info sau filo altceva nu se poate cu intensiv eng, dar esti abia clasa a 7a mai ai un an, ai timp sa te hotarasti eu m.am hotarat cu apx 10 min inainte completez fisa cu licee

| AceAl3 a răspuns:

Pai daca nu esti bun la geografie si istorie nu te du la stiinte sociale dar daca tot pe uman vrei...du-te la filologie. faci romana engleza, faci si isto si geogra dar nu asa de multa adica ai doar 2 ore de geogra si 2 de isto pe cand la stiinte sociale ai 3 de geogra si de isto sau chiar 4. Funda?:*

| Vrtulee a răspuns:

Filologie... sau profil pedagogic