| KagomeHigurashiLoveInuyasha a întrebat:

VA ROOOG SA IMI RASPUNDETI: Vi s-a intamplat vreodata ceva ciudat, bizar, fara o explicatie logica sau cum vreti sa ii spuneti? Daca da, povestiti. Daca nu, inventati sau luati-le de pe NET. Dar va rog sa nu imi dati site-uri decat daca imi povestiti ceva.
Uitati si mie mi s-a intamplat ceva nu stiu cat de straniu e dar pe mine m-a speriat.Si cine crede bine si cine nu tot bine.

Sa incep:

Eram cu cea mai buna prietena a mea, Anne luni(31.01.2011). Ne intorseseram cu tati de la ea acasa de la Horezu spre Barbatesti(unde stau eu). Ma rog, ajungem acasa, ne dezbracam si stam in casa.La ora 22 fara ceva cred, ne-am dus la brutarie(p e la 22 se vace painea). Toate bune si frumoase pana cand plecam. Ajungem noi la in dreptul drumului pe unde trebuia sa o luam si vedem in fata un om cu lanterna venind de la bar.In prima faza nu m-am speriat asa tare dar apoi i-am vazut tigara in mana si i-am zis Annei sa fugim.Alergam noi pe drumu` ala pe care trebuia sa o luam si vedem ca omul ala era in spatele nostru.Cred ca am fugit cam jumatate de drum da` omul ala plecase de mult da` noua ne-a fost frica sa incetinim pana in momentul in care deja vedeam brutaria in fata noastra.Ne ducem, luam paine si ne intoarcem.(luam paine de fiecare data cand santem amandoua la mine acasa ca sa avem ce sa mancam la filmele de groaza pe care le vedem apoi).

A doua zi, marti, 01.02.2011,la 22:15 ne ducem din nou la brutarie.Trecem noi de pod si credem ca scapam de oameni si chestii.Chiar atunci a inceput sa bata candva din palme si parca se apropia de noi.Am luato la fuga de parca fuseseram programate sa fugim da` nu a venit nimeni dupa noi.Bine ca am fugit ca cine stie cine era ala care a batut din palme si nici nu stiu ce l-o fi apucat! Asa, sa continui...ne ducem noi luam painea si zice Anne:
-Nu ne mai intoarcem tot pe acolo.Hai sa o luam pe punte!(un alt drum mai aproape de brutarie care da in strada principala pe unde am eu casa. O luam noi pe acolo si ne ducem acasa.

A treia zi, miercuri, 02.02.2011,la 22 fara ceva cred ne ducem din nou la brutarie. Ii zic eu lu` Anne:
-Nu o mai iau eu tot pe drumul asta ca imi e prea frica.Hai sa o luam pe punte.
Zice Anne:
-Bine, ca si mie imi e frica!
O luam noi pe punte ne ducem la brutarie luam painea si o luam apoi tot pe punte.Cand sa iesim pe strada principala vad eu un om cu o lanterna. Ii spun eu lu` Anne:
-Vine un om, hai sa ne intoarcem!
Ya:
-Nu ma hai sa mergem!
Dar apoi, cand voia sa trecem pe langa el auzim noi un alt om care era cu asta cu lanterna si Anne e apoi de acord cu mine:
-Ma sunt 2.(zice Ana)
Si incepe ala cu lanterna sa vorbeasca cu celalalt om si ii zic eu lu` Anne:
-Ma aia sunt beti hai sa ne lipim de gard!(mentionez ca eu eram imbracata in negru si Anne in alb si nu ne-a venit ideea sa ne ghemuim ca asa pe mine nu ma vedeam ca eram toata toata in negru si pe Anne o confundau cu zapada ca abvea ceva alb pe ea.

Ne lipim noi de zid, stingem lanterna ca aveam si noi lanterna ca sa nu ne vada de aia am stinso, si omu` al trece prin fata acelui drum si cand credem noi ca am scapat omu` ala indreapta lanterna catre noi si noi credeam ca vine inspre noi.Aici urmeaza convorbirea intre omu` cu lanterna si pretenul lui da` nu am inteles prea bine asa ca spun doar ce am inteles:
-Ma uite ca sunt 2 fete acolo.(zice ala cu lanterna)
-Ceai ma ca nu e nimeni.(zice celalalt uitandu-se inspre noi)
-Uite ma acolo ca sunt 2 fete ce-mi spui tu mie?(ala cu lanterna)
Ma rog apoi nu am mai inteles ce au spus ca vorbeau intre ei si si-au continuat drumul(unde eram noi, pe acel drum, strada principala era in fata noastra si oamenii aia au luat-o la stanga.Am asteptat sa se indeparteze si apoi am luat-o la dreapta, spre casa mea, in fuga, Ma uit eu in spate si vad ca ala cu lanterna a indreptat lanterna catre noi si eu am crezut ca vine dupa noi da` am avut noroc si am ajuns acasa doar fff obosie!

Nu stiu de ce naiba in fiecare noapte ni s-a intamplat cate ceva. Mie mi se pare straniu.Si noi, marti seara vazuseram prima parte sdin filmul "Destinatia Finala" ca celelalte 2 le vazusem. Sper ca l-ati vazut si daca nu cautati pe site-ul www. divx online.biz filmele aste trei sa va dati seama. Oricul in prima parte era vorba de unu` Alex care are o viziune ca avionu` cu care urma sa plecve el si cu colegii lui in Franta va exploda si le-a spus si celorlalti si unii s-au dat jos din avion si la decolare, vad cum avionul explodeaza.Si apoi astia care s-au dat jos mor in feluri cumplite pentru ca au trisat in fata mortii.Citeste in continuare plsss:
Si ii zic eu lu` Anne:
-Ba daca se repeta povestea ca in filmu` de aseara? Daca pe drumul nostru obisnuit chiar ne astepta cineva si pentru ca nu am luat-o pe acolo destinul ne-a mai pregatit o surpriza din care am scapat cu bine?
Ma rog si ne-am dus acasa tefere, ma rog, doar obosite.

Sper ca ati crezut ce am scris si va roooog din suflet povestiti-mi si mie cate ceva fff infricosator!

fundita PTR POVESTILE CARE MA SPERIE CEL MAI TARE! :o3 :o3 :o3

6 răspunsuri:
| Mitchi a răspuns:

Misto intamplare laughing
Sa-ti zic ce-am patit eu cu prietena mea, Jojohappy
Noi stam in Bucuresti.Cu 2 strazi mai departe de locuinta mea este un drum intunecat.Niciodata nu a fost lumina pe acel drum(bine.doar ziua cand era lumina soareluilaughing )Acolo este o casa, care nu mai este locuita de 3 ani.Cred ca iti dai seama cum a ajuns aceea casalaughing. Ieri Jojo a dormit la mine. Din lipsa de ocupatie ne-am gandit sa ne ducem sa vizitam aceea casalaughing. Era ora 23:12.Ne-am luat lanterne si niste unelte ca sa ne aparam(in caz ca era vreun violator pe acololaughing )Am ajuns.Am intrat si am inceput sa cercetam incaperile. Unele locuri erau mucegaite si din aceasta cauza in toata casa mirosea groaznic.Am ajuns intr-o camera si ghici ce am gasit in pat:erau niste papusi, care erau complet distruse si date cu carioca rosie.Cand am vazut asa ceva am inceput sa radem.(nu ne speriem chiar atat de usor.Deaceea am decis sa vizitam casalaughing )Ne-am dus in alta camera.In mijlocul acesteia se afla un fel de cufar(mai mic). Dintr-o data a inceput sa se auda un zgomot din acel cufar.De data asta chiar ne-am speriat.Desi imi batea inima de nu mai puteam si imi tremurau picioarele m-am dus sa deschid cufarul si ghici ce era sa-mi sara in cap:un soricel.Nustiu cum ajunsese acolo acel soricel dar chiar ne-a speriat laughing. In rest n-am mai gasit nimic bizar in interiorul casei.Am iesit si ne-am dus in spatele casei, si am vazut niste urme de sange.Nu erau multe, nu se vedeau bine dar sangele era proaspat.Am banuit ca probabil fusese un caine ranit sau o pisica ranita care lasasera acele urme.Altceva nu ar fi avut ce sa fie.Eu nu cred in prostiile astea cu spirite, viziuni si multe altele.Numai Dumnezeu stie daca intr-adevar exista sau nu.
Pai...aceasta a fost mica noastra intamplare.Cred ca o sa razi cand o s-o citesti, sau...cine stie o sa te speriilaughing.
Sper ca te-am speriat laughing
Acum pe bune:sper ca ti-a folosit raspunsul meu.Bye!

| sucul a răspuns:

Intr-o noapte, o fata pe nume Laria a trebuit sa ramana singura acasa, parintii ei fiind plecati la prieteni pentru a sarbatori aniversarea unui amic.
Laria era o fetita de sapte ani foarte draguta si prietenoasa. Avea parul brunet-deschis si ochii de un albastru marin.Ea era foarte talentata la pictura si desen. Laria avea niste creatii foarte vesele, cum de fel, ea era o persoana bine dispusa.
Dupa ce parintii ei plecasera, fata incuie usa si geamurile iar apoi, se duse in camera ei de la etaj sa se uite la televizor. Dintr-o data televizorul se stinse. Fata incerca sa-l reaprinda dar nu reusi. Atunci s-a hotarat sa mearga in patul ei si sa citeasca o carte. Aprinse veioza colorata de langa patul ei si incepu sa citeasca. Dintr-o data se auzira niste batai in geam dar fata nu le dadu atentie fiind foarte ocupata in a citi noua poveste. Insa bataile insistara, facand zgomot din ce in ce mai tare si fereastra se deschise cu un sunet infiorator. Fata speriata s-a dus sa inchida geamul si cand l-a inchis de el s-a lipit o fata ciudata. Chipul fetei era alb ca varul iar ea radea diabolic uitandu-se drept in ochii infricosati si tulburati ai Lariei si fortand incuietoarea geamului.Laria a tipat de spaima si s-a ascuns sub patura tremurand si murmurand:’’Pleaca!’’, ‘’Pleaca!’’. Insa fata de la geam a auzit-o si a inceput sa vorbeasca pe un ton diabolic:’’Nu voi pleca!’’,’’Ha ha ha!’’. Cuvintele fetei rasunau in urechea Lariei. Dintr-o data bataile se oprira si in casa se asternu o liniste de mormant. Insa linistea trecu ca o clipa si deodata pasi se auzira urcand spre etaj. Laria stia ca fata vine dupa ea si s-a dus si si-a incuiat usa camerei. Pasii se auzeau din ce in ce mai aproape si cu fiecare pas frica din inima Lariei crestea si crestea…………. Cand pasii au ajuns in dreptul dormitorului Lariei, s-au oprit si o secunda mai incolo clanta incepu sa se miste cu multa forta. Inca o smucire a clantei……………Usa se deschide! O mana alba o impinge si scartaitul tulbura inima Lariei. Din pragul usii apare o silueta alba cu un par negru, ochi rautaciosi si zambet infiorator. Se apropie de patul Lariei si trase plapuma de pe fata impietrita de frica.Laria simtea cum mainile reci ale fetei o strangeau de gat incet, incet……. Dupa o clipa de gandire Laria se ridica iar chipul fetei era plin de sange si acum era si mai infiorator dar Laria, cuprinsa toata de un fior, a reusit sa isi adune curajul si a trecut prin fata diabolica. Atunci Laria si-a dat seama ca fata era o fantoma dar nu a stat sa vada ce se intampla si a luat-o la fuga prin holul intunecat al casei. In camerile in care intra vedea chipul groaznic al fantomei si cum intindea mana alba sa o apuce. Cand se uita in oglida fantoma o urmarea si cand sa o prinda, Laria reusea sa scape.In spatele ei parca simtea degetele fantomei reci incercand din rasputeri sa o prinda. Cand Laria a ajuns la scari, vrand sa iasa din casa, s-a impiedicat de o treapta si a cazut. Incerca sa se ridice cat mai repede, in ciuda loviturii, dar a fost prea tarziu. Fantoma o prinse de glezna si o strangea din ce in ce mai tare. Victima urla de durere si cu ultimele puteri a incercat sa se elibereze din stransoare.Cand a ajuns la usa era incuiata iar cheile erau la etaj. Disperata, Laria a alergat spre bucatarie incercand sa ia ceva cu care sa se apere. Din sertar a luat un cutit si l-a indreptat spre fantoma..Cand fantoma a mai facut un pas fata a aruncat cutitul catre ea.Cutitul trecu prin fantoma si aceasta s-a ridicat in aer si a inceput sa rada diabolic deasupra fetei care lesinase. Dintr-o data usa se deschise si parintii Lariei au venit. Fantoma a disparut si parintii si-au gasit fata lesinata.Acestia au stropit-o cu apa iar ea si-a revenit.Laria a vrut sa spuna ce s-a intamplat dar a vazut fantoma la geam si a tacut..Laria a spus ca a avut doar un cosmar si s-a dus sa se culce desi nu a putut dormi deloc. Fantoma numai revenise.In urmatoarea zi Laria s-a dus la scoala si i-a povestit prietenei ei ce se intampla. Cele doua fete au hotarat sa se intalneaca la casa Lariei si sa alunge fantoma.Cand au ajuns s-au dus in dormitorul ei sa se joace, asteptand fantoma.Parintii Lariei dormeau inca dupa o zi grea de munca si petrecerea amicului lor.Cand orologiul batu miezul noptii rasul diabolic al fantomei se auzi din nou. Fetele erau precaute, una statea la geam si cealalta la usa insa nimeni si nimic nu dadu semne ca ar vrea sa intre.Deodata usa sifonierului Lariei se deschise cu putere iar glasurile fetelor erau impietrite de frica. Fantoma se vazu in sifonier cu acelasi chip groaznic. Fantoma se ridica in aer si intra in prietena Lariei, posedand-o.Laria era speriata de moarte si deodata a vazut cum chipul prietenei ei se schimba, se face palid si plin de sange iar mainile se fac albe si reci, ca ale fantomei. Fantoma o prinse din nou de gat pe Laria iar fata, disperata, descuie usa dormitorului si alerga in baie si se incuie acolo.Un moment a fost liniste dar dupa aceea din robinet si din cada a inceput sa tasneasca sange.Laria se sperie si iesi din baie in hol unde totul parea normal. Deodata, Laria simtii cum ii curge ceva pe umar, se uita pe tavan si isi vazu prietena moarta, agatata de tavan. Sangele ei curgea pe umarul Lariei. Laria fugi in camera parintilor ei si acestia disparusera insa fantoma aparu drept in fata Lariei cu chipul ei fioros si cu ranjetul diabolic.Laria tipa dar nimeni nu o putu auzi. Fata disperata fugi la parter dar usa era incuiata iar cheile erau la parintii ei si parintii ei nu mai erau. Laria isi lua avant si sari prin geam. Bucatile ascutite o ranira si sangele i se prelingea pe haine si pe iarba. Vazuta afara din casa, Laria incepu sa fuga si fantoma o urmarea.Cand trecea pe langa felinare, acestea palpaiau si se stingeau lasand totul in intuneric. Fata inspaimantata pana in adancul sufletului, incerca sa urle, dar ceva parca o apasa pe corzile vocale si nu putea vorbi.Alerga si alerga pana cand cazu la pamant, sfasiata de puteri.Incerca sa ridice o data privirea si sa vada fantoma dar fantoma disparuse si soarele isi arata primele raze.Atunci Laria si-a dat seama ca fantoma dispare cand soarele rasare si reapare cand se lasa intunericul.
Fata nu se mai putea intoarce in casa fiindca parintii ei nu mai erau si casa era o inchisoarea a spaimei.Atunci Laria se decise sa cerseasca, fiind prea mica sa isi ia o slujba.Se gandea in mintea ei ca probabil cuiva I se va face mila de ea si o va lua acasa.Laria se aseza la coltul unei strazi, cu hainele murdare iar ea foarte obosita se sprijini de zidul rece al cladirii din spatele ei dar nu putu dormi si s-a gandit sa inceapa sa cerseasca. Fata intindea mana ranita spre fiecare calator, dar toti o priveau cu frica si dispret de parca ar sti ca o fantoma o urmarea si chinuia. Fata se uita des la soare si parca se ruga la el sa nu apuna.Mai spre seara o doamna imbracata in negru cu fata acoperita tot de o gluga neagra se opri langa fata. Laria se gandea ca femeia era nefericita ca si ea dar dintr-o data privirea ii zbura la soare si vazu cum ultima raza paleste si lasa cerul decat cu o roseata care in scurt timp disparu si lasa cerul intunecat.Laria se uita din nou la doamna si observa cum isi da gluga jos si sub aceasta, fata recunoscu chipul palid si plin de sange al fantomei si ochii ei negri.De sub buzele vinetii ala fantomei s-au auzit niste cuvinte murmurate:’’Ultima ta noapte, fetit-o!’’. Laria se sperie ingrozitor si chipul ei se albi la fel ca al fantomei si incepu sa fuga dar fantoma o zgarie pa spate. Sangele curgea in siroaie dar fata continua cu greu sa mearga si deodata, langa un cimitr, se opri si cazu.Se intoarse si vazu fantoma cum venea spre ea incet, incet, pe dara de sange cu zambetul ei diabolic pe fata. Laria tresari, se ridica si incepu sa alerge din nou. Atunci se auzi cum fantoma porneste cu putere in zbor, lasand in urma ei zgomotul vantului.Se indrepta spre fata si o apuca de glezna. O tari in cimitir si o aseza pe o movila de pamant.Laria ridica privirea, desi simtea ca va regreta.Vazu fantoma cum se baga in pamant si dispare.Laria era incredibil de bucuroasa insa deodata pamantul de sub ea se cutremura si o mana osoasa o apuca de brat si o alta mana o apuca de celalalt brat.Mainile stransera din ce in ce mai tare pana cand din bratele Lariei iesi cu putere sange si fata urla de durere si tipatul ei se auzi adanc in noapte. Fata nu stia ce o trage dar auzi un ras malefic si stiu ca fantoma o tragea si aceasta radea malefic pana cand a bagat-o pe Laria in pamant iar apoi se ridica si vazu cum spiritul fetei paraseste trupul.Un zambet de satisfactie se ivi pe chipul palid al fantomei si disparu in aer, in cautare de noi victime.

| mystery1girls a răspuns:

Incearca aici
http://sangesitrandafiri.wordpress.com/
sper ca te'am ajutat

| Marin_Alina_1979 a răspuns:

Ora blestemată
Intr-o seara Razvan a mers cu iubita lui la discoteca. Acolo s-au intalnit cu inca 2 amici care erau cu iubitele lor. Dupa cateva ore de distractie muzica devenise plictisitoare si aveau dureri de cap. Acasa nu aveau cum sa ajunga caci masinile nu circulau. Mario un amic de al lor care era barman i-ai invitat la el acasa. Pe drum, Razvan s-a uitat la ceas si ceasul indica ora 02:50. L-a intrebat pe Mario daca mai au mult de mers pana la el acasa si i-a raspuns ca mai au de mers 15 minute de mers pe jos de la iesirea din cimitir. Razvan incepuse sa isi inchipuie tot felul de chestii intunecate mai ales ca in urma cu cateva ore vazuse un film de groaza la pc. Au intrat in cimitir si din curiozitate se uita la ceas, se gandeau ca poate s-au uitat ei gresit, Dar Razvan a inceput sa tipe. Andra iubita lui a incercat sa il calmeze si a reusit. Mario l-a intrebat de ce tipa pentru ca nu se intampla nimic. Cei decedati raman decedati, nu se mai trezesc. Razvan le-a spus ca este ora blestemata, dar Mario si ceilalti au inceput sa rada in hohote. Pe Andrei il durea stomacul si s-a dus in spatele unei cruci, dar nu trec mai mult de 30 de secunde si acesta alearga spre restul prietenilor cu pantalonii in vine si tipand ca era ceva in spatele lui si l-a atins pe umar. Au incercat sa il calmeze aratandu-i ca nu e nimic. La un moment dat toti au auzit o fosnitura care provenea din locul de unde venise Andrei. S-au speriat ingrozitor si au indreptat lanternele spre locul de unde se auzise fosnitura (lanternele le luasera de la niste prieteni din discoteca).Din fericire era o bufnita. Andrei a inceput sa rada caci se speriase de o simpla bufnita. Au continuat drumul prin cimitir dar din pacate bateriile lanternelor se terminasera. Nu au trecut nici de mijlocul cimitirului si dupa 5 minute au auzit un tipat cam infundat care venea din spatele lor. Cand s-au uitat sa vada ce s-a intamplat Cristi disparuse. Incep cu totii sa il strige si sa tipe de frica dar in zadar.
Dintr-odata s-a auzit un scartait de lemn dintr-un cavou si s-a facut o liniste cumplita. Incercand sa asculte sunetele naturii sa vada ce a fost acel scartait, Mario s-a asezat pe un cavou. Din cavoul pe care se asezase Mario s-a auzit un sunet ciudat si acelasi scartait de lemn. Cuprins de frica Mario s-a uitat in cavou, iar 2 maini au sarit la gatul lui. Din fericire era doar Cristi care incerca sa ii sperie. Dupa cateva minute din acel cavou a iesit o mana putrezita si l-a tras pe Cristi inapoi in cavou. Ei l-au lasat pe Cristi acolo si au rupto la fuga fara sa se opreasca, iar la iesire pe poarta cimitirului scria cu sange proaspat : Nu va mai intoarceti! Nu aveti ce cauta noaptea in cimitir!
Dimineata copii au auzit ca politia l-a gasit pe Cristi intr-un cavou. In acel cavou se spune ca era un strigoi. Au mai aflat ca Cristi avea parul alb si tremura tot, repetand mereu : Ora blestemata ce mi-ai facut?
Dupa o luna a intrat in coma, a mai trait 3 luni si a murit...

| AngelicWolf a răspuns:

Eu sunt in special cu spiritele,chiar daca ma credeti sau nu,le invoc, le pot vedea, dar bineinteles, printr-un anumit mod...ei bine, acum cateva seri am invocat un spirit si mi-a aparut o fetita mica in fata.Dar uite intamplarea: azi dimimineata m-am trezit si m-am dat jos din pat si am vrut sa ma uit pe fereastra, dar am vazut 2 urme de maini pe geamul care nu mi se deschide...(eu am o fereastra impartita in 2: o parte se deschide si cealalta nu) mi-am spus ca poate din greseala am pus eu mainile pe geam (desi, niciodata nu pun mainile pe geam, mai ales ca acolo am icoane si flori) sau ca poate au pus parintii mei dimineata, dar cand m-am uitat mai bine am vazut ca urmele erau putin mai mici decat mainile mele, iar apoi cand am vrut sa le sterg, mi-am dat seama ca erau facute pe dinafara(desi geamul ala nu s-a deschis niciodata iar eu stau la etajul 7). STRANIU, e faptul ca atunci cand am incercat sa le sterg si am clipit, urmele mi s-au parut ca erau rosii si am vazut o fata de fetita foarte stearsa, iar apoi m-am frecat la ochi si disparusera si urmele de pe geamangry

| AngelicWolf a răspuns (pentru AngelicWolf):

Intamplarea e 100% adevarata...nu va pacalesc si nu e inventata...