| ஜKiddutzaஜ a întrebat:

Vampiri sau varcolaci? de ce? P.S.fiti sinceri

Răspuns Câştigător
| AleX_3918 a răspuns:

Buna Lory! Eu sincer as alege vampirii din punct de vedere al filmului " Saga Amurg". Pentru ca poti citi minti, si poti vedea viitorul. Acum sa spun de ce nu prefer varcolacii. Mie nu imi plac pentru ca se transforma in animale... si nu in catei mici sau picicute laughing... ci in lupi. Am fost cat de sincer puteam. FUNDITA?!

38 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Vampiri,pentru ca "varcolac" suna cam aiurea.

| PinkPanther a răspuns:

Vampirii, varcolacii sunt prea parosi laughing)

| AnnaMariaaa a răspuns:

Vampirilove struck pentru ca imi place serialele cu vampiri si pentru ca sunt sexylove struck

| FreakyFred a răspuns:

"De ce" ce?

P.S: Votez cu sosetele.

| Scândură a răspuns:

Varcolacismug au sangele fierbinte si nu sunt morti!
aiaiai, cate nu le-as face...

| Klepto a răspuns:

Necrofil sau zoofil... nici una, nici alta.
Ce poate sa faca un film penibil din oameni...

P.S. Am fost sincer.

| AleD a răspuns:

Imi plk mai mult vampiri da sincer nu stiu exact dc poate pentru cami plk paul wesley si ian somerhalderhee hee

| Sanke a răspuns:

Vampiri...ar fi mai multe motive :
1. Ramai la forma ta actuala
2. Superviteza, superforta
3. Nemurirea
Acum depinde la ce tip de vampir te referi. Daca te referi la vampirul clasic, care poate iesi doar noaptea sau la vampirul "modern", care a gasit metode de a respinge puterea soarelui. In orice caz, raman la vampir big grin

| Diiiaaa a răspuns:

Cu siguranță vampirihappy

De ce?
Pentru că sunt așaaa hmm misterioși, pe de o parte sunt duri, pe de alta sensibili, pe de o parte știu să iubească dar pe alta parte știu sa urască.

Bineînțeles... opinia mea se bazează pe ce am înțeles eu din toate filmele și serialele astea cu vampiri.

| KillAWolf a răspuns:

Rey Mysterio

| ViseColoratee a răspuns:

Sincer? Vampiri. Nu stiu asa bine legenda lor dar din cate am vazut prin filme ei sunt acuzati ca sug sangele si ca omoara oameni sau alte fiinte nevinovate. Dar ce vina au ei? Ca doar nu si-au dorit sa fie asa... Eee, vorbesc de parca ar exista cu adevaratlaughing Oricum, cam atattongue

| KingJulien a răspuns:

Varcolacii atunci cand se transforma nu mai tin cont de mama de tata sau de frati asa ca nu vreau sa mor prematur,in schimb vampiri (ca edward :X ) mi se par atragatori, sexy, puternici happy

| EcstasyW a răspuns (pentru KingJulien):

Pai si vampiri atunci cand le este foame mai tin cont de ceva?

| Horia_8139 a răspuns:

Varcolaci.Au o poveste foarte interesanta. Vârcolacul este, în mitologia românească o ființă fabuloasă, un demon care mănâncă Soarele și Luna, generând în acest fel fazele Lunii și eclipsele. Multiplele reprezentări ale acestei creaturi, de la animale reale (lupi, câini), la cele fantastice (zmei, balauri) au condus la un mister asupra formei demonului. Vârcolacul este reprezentarea răului care disturbă ordinea firească a lumii, iar orice abatere de la ordinea stabilită de comunitate poate genera un vârcolac. Astfel, vârcolacii, ca și strigoii sau moroii, pot proveni din foarte multe surse, cum ar fi: copii nebotezați, născuții cu anomalii, oameni care și-au ucis un frate sau o soră, sau chiar o acțiune contrară unei tradiții poate genera un vârcolac. Omul-vârcolac se va transforma în timpul unei eclipse, iar de cele mai multe ori, sufletul său este cel care va urca în cer și va mânca Soarele sau Luna. Dacă legătura sufletului cu trupul este întreruptă în timpul transformării, sufletul este pierdut pe vecie.
Etimologia cuvântului pare a proveni din bulgară sau sârbă, din vylx + dlaka ce însemna cu păr de lup. Mitologia strămoșilor daco-geți pare a fi influențat, de asemenea, mitologia românească, mai ales prin cultul lupului, care legată și de creatura vârcolac. De cele mai multe ori era suficient ca Luna să aibă o culoare roșietică, pentru ca românul să tragă concluzia că vârcolacul mănâncă Luna iar sângele astrului se prelinge printre colții făpturii. Modurile de alungare sunt numeroase și implică de obicei zgomotele de metale, cum ar fi tragerea clopotelor, baterea fiarelor între ele.

| Lykan a răspuns (pentru Horia_8139):

Poti deveni varcolac la fel si prin infectarea unei muscaturi sau poti sa mori depinde exista mituri prin care se spune ca te poti transforma in varcolac la muscatura unuia doar la luna rosie sau ori cand e luna plina

| DianaTia a răspuns:

Both! And just because.the hell is empty, and the devils are here!

| Claudiuu a răspuns:

Vampiri, dupa mine cea mai interesanta legenda din toata lumea.

| mihai96alex a răspuns:

Dupa ce am citit cele patru carti Twilight, am decis sa aleg vampirii. Daca le-ai citit si tu, atunci iti dai seama de ce.

| Alex3 a răspuns:

Daca as fi Vampir ce mi-ai face?
si Daca as fi Varcolac ce mi-ai face? happy

RASP : Vampir -. prea romantic sa-ti explic big grin
Varcolac - La frizer. sau anti-reclama la Cocolino. big grin

| Sayoko a răspuns:

Vampiri pentru ca imi plac mai mult. mai ales dupa ce am vazut vampire knight love struck

| condemnedAntagonist a răspuns:

Vampiri si pentru ca sunt draguti ( mai ales baietii ca robert pattinson in saga amurg)sunt rapizi si au diferite puteri.

| naoko a răspuns:

Vampiri.Pentru ca sunt mai puternici,au abilitati supranaturale,traiesc vesnic(nu si daca soarele spune altceva)si au femei.
Varcolaci.Ei au putere(muschi, nu putere de farmec), ei mananca aproape detoate.
Deci eu aleg vampiri si stii de ce.
Funda pls?

| EcstasyW a răspuns:

Iisus Hristos!

| Lykan a răspuns:

Eu sincer prefer varcolacii deoarece vampirii sant constienti cant omoara dar varcolacii innebunesc din cauza lunii pline si in plus varcolacul omoara vampirul atunci acesta este mai bun chiar daca poate raspandii boala de exemplu van helsing care se transforma in varcolac si il omoara pe dracula si in plus de asta blestemul de varcolac se poate anula cand mori dar vampiri pe veci

| iiKiduuu a răspuns:

Sincer eu prefer varcolacul, deoarece din punct de vedere al fortei este cea mai puternica creatura iar o simpla muscatura de varcolac poate cauza moartea unui vampir.Deasemenea,cei care sunt varcolaci se misca foarte repede si fac lucruri care inainte erau imposibile.
Si mai e si culoarea ochilor...laughing) adica cand este nervos, varcolacul isi schimba culoarea ochilor.big grin si vede totul in rosu, galben, albastru sau alb negru.

Dar daca nu suporti durerea transf., alegi vampirulaughing)

| Catalin_8375 a răspuns:

Vampir,deoarece in primul rand imi plac vampiri si in al doilea rand in filmul Twilight bela va fi transformata in vampirwinkingwinkingtongue

| ViPeR_5346 a răspuns:

Un vultur tongue

| Comy_5328 a răspuns:

Vampiri logicbig grin
sunt de mii de ori mai puternici + ca ii poate stapani p varcolaci ca p niste catelusi imagineazati o lupta intre vampiri si varcolaci vampirii castiga mereubig grin

| Lykan a răspuns (pentru Comy_5328):

Nu-i adevarat ia drept exemplu van helssing dracula stapaneste un varcolac dar pe van helsing dupa ce se transforma nu poate asa ca van helsing il omoara pe dracula

| vladd96 a răspuns:

Nimic

| Rotaru_Sebastian_1992 a răspuns:

As alege varcolacul deoarece este nemuritor inposibil de ucis super forta super viteza sare super su si in plus ei sunt oameni care nu se trans in lup raman la forma umana dar li se schimba culoarea ochilor si le cresc colti si gheare in plus ei nu sunt ucigasi ca vampirii sunt pradatri si am citit ca ei isi protejeaza prieteni si familia si invata cu timpul sa se controleze si se pot transforma cand vor ei si atunci fiind constienti de ceea ce fac

| xMaLeFyCuLx a răspuns (pentru Rotaru_Sebastian_1992):

Nu varcolaci au super viteza noobule ci vampiri uitate la filme inainte sa mai zici o prostie

| lolododo a răspuns:

Vampirii deoarece sunt tari, se hranesc cu sange, au colti si in plus eu ma uit la the vampire diaries si sunt super misto vampirii.Varcolacii sunt niste prosti pentru ca ei nu gandesc!
Iti mai zic ceva mi mi-ar placea mai mult hibridul(vampir+varcolac)